Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4,5 bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc punktowanych krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, sportowej czy konkursu przedmiotowego.
Stypendia otrzymali:
Hubert Krasuski - uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu klasycznym,
Mateusz Chudzik - uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym,
Michał Dobroch - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie, III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz III miejsce w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej,
Kacper Siwiak - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”,
Natalia Kryjer - uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach i II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach.
Opiekunami i trenerami nagrodzonych uczniów byli: Grzegorz Rychta, Artur Paszkiewicz, Grzegorz Wałachowski i Sławomir Żyłka.
Natomiast do nagrody wójta konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym.
Nagrody otrzymali:
Dorian Siekierzyński - uczeń Zespołu Szkół w Dąbiu, II miejsce w Turnieju kickboxingu o Puchar Prezesa Sądeckich Wodociągów,
Martyna Czerepińska - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2016,
Julia Pracz - uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,
Damian Kryjer - uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, dwukrotnie II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,
Krzysztof Koper - uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”,
Bartosz Karwowski - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym,
Klaudia Karwowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu: III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach, II miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,
Wiktoria Karwowska - uczennica Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach,
Marcin Rybka - uczeń Gimnazjum w Zalesiu, IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w pchnięciu kulą,
Patrycja Piotrowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, V miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach,
Gabriela Machal - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, finalistka etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz wojewódzkiego konkursu polonistycznego,
Bartosz Prusinowski -uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu,
Klaudia Skowron - uczennica Gimnazjum w Gołąbkach, II miejsce w rejonie Biała Podlaska w skoku wzwyż,
Wiktor Zając - uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie Biała Podlaska w biegu na 300 m,
Przemysław Bartoń - uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i w rejonie Biała Podlaska oraz III miejsce w województwie lubelskim w biegu na 2000 m,
Damian Wysokiński - uczeń Szkoły Podstawowej w Rolach, II miejsce w etapie rejonowym oraz finalista kuratoryjnego konkursu przyrodniczego,
Maciej Janasz - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, III miejsce w województwie lubelskim w piłce ręcznej chłopców i III miejsce w województwie w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”.
Opiekunowie i trenerzy: Grzegorz Rychta, Paweł Grula, Waldemar Szczęśniak, Wioleta Kępka, Artur Paszkiewicz, Marta Meges, Zenon Pawlikowski i Stanisław Czajka.
- Stypendia oraz nagrody w imieniu wójta Mariusza Osiaka - poinformowała nas Edyta Katarzyna Kuć- wręczyli jego zastępca Wojciech Szczygieł oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie.
echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?