Facebook Google+ Twitter

Gmina Nowogard lepsza od Goleniowa

Jak wynika z rankingu Związku Powiatów Polskich opublikowanego na stronie internetowej www.zpp.pl, gmina Nowogard została sklasyfikowana na 34. miejscu w kraju. Natomiast Goleniów dopiero na 150 miejscu.

Ratusz zimą / Fot. Ryszard Jan ZagórskiGratuluję serdecznie osiągniętego sukcesu władzom i społeczeństwu gminy Nowogard, w tym także sobie. Po chwili radości zaczynam się zastanawiać, jakie to dokonania mogły wpłynąć na tak wysoką lokatę mojej gminy w kraju. Mam poważny problem. Okazuje się, że bardziej mi są znane dokonania gminy Goleniów. Wszyscy podziwiają władze tej gminy za ich poczynania i odnoszone sukcesy.

O co chodzi z tym rankingiem? Ci którzy zajrzeli do regulaminu już wiedzą.

Oto cytat z Gazety Goleniowskiej: „Tajemnica totalnej porażki Goleniowa wyjaśnia się po lekturze regulaminu. Wynika z niego, że Związek Powiatów Polskich wysoko ceni działania pozorne, w tym choćby różne certyfikaty (np. 'Gmina Fair Play' - 100 pkt, 'Samorządowy Lider Zarządzania' - 400 pkt, 'Mecenas Polskiej Ekologii' - 300 pkt). 150 pkt można dostać za 'Kodeks Etyczny Radnego'. Za samo posiadanie e-maila z rozszerzeniem "zpp.pl" związek przyznaje aż 500 punktów.
Rzeczywiste dokonania mają dla związku dużo mniejszą wartość. Na przykład za wybudowanie kilometra ścieżki rowerowej otrzymuje się jedynie... 1 punkt!”


Źródło: Gazeta Goleniowska

Jak więc ma nastąpić rozwój zdrowego podejścia do życia? Jestem w kropce. Nie wiem, czy moje zadowolenie nie było przedwczesne. Może zamiast się cieszyć powinienem śmiać się z tego wyniku?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pomimo a także właśnie dlatego, że moja gmina jest tak wysoko w tym rankingu, bardzo się cieszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mecenas Polskiej Ekologii-300 pkt = <a href="link i <a href="link i to w momencie kiedy wszyscy się bawią a latem wszystkie plaże zamknięte z powodu bakterii Coli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tej punktacji naprawdę można się pośmaiać. Jaki to rozwój zdrowego podejścia do życia, gdy za wybudowanie 1 km ścieżki rowerowej uzyskuje się 1 punkt :) No cóż, póki co, wygraną nad Goleniowem warto sie też cieszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2010 22:46

Nie jestem wtajemniczony w zakulisowe rozgrywki pomiędzy Nowogardem a Goleniowem, tyle co z artykułu i linku. Czy taka rywalizacja i miejsce w rankingu ma jakoweś profity dla miast? Może to kolejne ostatnio modne statystyki, słupki wskaźnikowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Często słyszymy w prognozach pogodowych: W Polsce wystąpią anomalia pogodowe. W Polsce występują anomalia nie tylko pogodowe. Gdyby tylko rankingowe, to można byłoby jeszcze przeżyć. Goleniów da sobie radę bez wysokiej noty, a Nowogard może popróbuje się podciągnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.