Facebook Google+ Twitter

Gmina Pcim czeka na oświecenie

Lampy są, ale jeszcze nie świecą. W ciemnościach jest niebezpiecznie, a mieszkańcy muszą uzbroić się w... cierpliwość. Będąca w trakcie realizacji inwestycja oświetlenia drogowego w Gminie Pcim zostanie zakończona dopiero za kilka miesięcy.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAP - Umowa z wykonawcą mówi o końcu lutego 2010, więc to już niebawem – informuje Danuta Ślusarczyk z referatu infrastruktury Urzędu Gminy w Pcimiu. Urzędnicy przekonują, że prace są już bardzo zaawansowane i faktycznie, przy większości dróg zaplanowanych do oświetlenia już świeci się światło. Niestety, wielu mieszkańców jest zaniepokojonych tym, że chociaż na niektórych odcinkach lampy są, to światła nie ma. Tak jest między innymi na drodze lokalnej od centrum Stróży do mostu na Rabie w Stróży Górnej.

- Naprawdę strach tędy iść w nocy, różne typy się kręcą i jest się kompletnie niewidocznym dla przejeżdżających samochodów – mówi Małgorzata Krzysiak, mieszkanka Stróży. W ostatnim czasie z ciemności na tym odcinku, korzystali złodzieje. W lipcu pod osłoną nocy, ktoś ukradł kilka kratek kanalizacyjnych i stalowych pokryw ze studzienek pod pobliskim wiaduktem. Na szczęście dziury zostały zakryte. Jednak o mało nie doszło do tragedii, gdy jedna z mieszkanek, jadąc na rowerze prawie wpadła do takiego otworu. Sprawców kradzieży nie wykryto. Regularnie niszczone przystanki i wyrywane znaki drogowe - to także efekt ciemności.

Prace się przedłużają, ale to także wynik poszerzenia zakresu inwestycji. Wstępne plany mówiły o 21 kilometrach oświetlonych dróg w gminie, a od niedawno ta liczba wzrosła o dodatkowe kilkaset metrów. W czerwcu radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowej kwoty ponad 695 tys. złotych na oświetlenie dróg na kolejnych odcinkach w Pcimiu i Stróży oraz zasilanie obiektu sportowego w Pcimiu. Dodatkowe prace obejmują także likwidację starych słupów, okablowanie centrum Pcimia oraz założenie lamp ozdobnych w centrach poszczególnych miejscowości i położenie kabla ziemnego.
Cała inwestycja pochłonęła już ponad 4 miliony złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.