Facebook Google+ Twitter

Gmina Wilków ciągle bez pomocy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-20 19:57

Mieszkańcy gminy Wilków, która w 90 proc. została zalana w czerwcowej powodzi, ciągle zadają pytanie: "Kiedy dostaniemy obiecaną pomoc finansową, na co mamy te pieniądze przeznaczyć?".

Zalane 90 proc. powieżchni gminy Wilków. / Fot. Urząd Gminy Wilków / Fot. D.Sobolewski Od powodzi upłynął ponad miesiąc, mieszkańcy gminy Wilków wciąż nie otrzymali obiecanej pomocy finansowej. Na terenie popowodziowym panuje organizacyjny zamęt. Mieszkańcy ciągle pytają kiedy otrzymają obiecywaną pomoc.

Wypłata obiecywanych 20 tysięcy złotych jest utrudniona, ponieważ mieszkańcy nie zostali poinformowani na co mogą przeznaczyć te pieniądze, i że muszą mieć udokumentowane wydatki. Problem jest w tym, że trzeba wybierać, pomiędzy materiałami budowlanymi, a zakupem np. żywości i ubrań. Do wielu domów nie można było się dostać. / Fot. Urząd Gminy WilkówWidok zalanych terenów. / Fot. Urząd Gminy WilkówDzisiaj wojewoda lubelski Genowefa Tokarska spotkała się z mieszkańcami Wilkowa. Podczas spotkania wojewoda przypomniała z jakiej pomocy mogą korzystać. Niestety pomoc nie wszędzie dociera w takim samym stopniu.

Osoby które chcą pomóc, proszone są o kontakt mailowy z Urzędem Gminy Wilków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.