Facebook Google+ Twitter

Gmina Zawichost przygotowuje nową strategię

Najbardziej znana gmina z radiowych komunikatów o stanie wód na największych rzekach w Polsce, przygotowuje nową strategię rozwoju.

Zawichost (powiat sandomierski, województwo świętokrzyskie) miał już strategię rozwoju, ale jest nieaktualna, bo granicznym słupem dla niej był 2010 r. W związku z tym władze samorządowe gminy i miasta Zawichost postanowiły przystąpić do opracowania nowoczesnej strategii rozwoju gminy na lata 2012 - 2020.

Samorząd gminy wybrał więc firmę z Tarnowa, która przygotuje ów dokument strategiczny. W związku z tym, w najbliższy piątek, 2 marca 2012 r. o godz. 12 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami gminy na temat przyszłej strategii rozwoju. Na to spotkanie zaprasza mieszkańców Tomasz Siwek, burmistrz gminy i miasta Zawichost.

Władze samorządowe mają wiele ambitnych planów rozwoju społecznego i gospodarczego tej świętokrzyskiej gminy. Ostatnio Zawichost jest znany z realizacji wielu projektów m.in. "Aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych z Gminy Zawichost", "Pomagasz Niepełnosprawnemu Pomagasz Sobie", "Teraźniejszość dla Przyszłości". Władze gminy Zawichost we współpracy ze studentami Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej uzyskały od przyszłych projektantów koncepcje architektoniczne kilkunastu obiektów. Do tych koncepcji samorząd gminy Zawichost podchodzi bardzo poważnie i zamierza je w przyszłości wdrożyć.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.