Facebook Google+ Twitter

Gminy wokół Rospudy dostaną pieniądze na jej ochronę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-27 10:58

Jest szansa, że gminy przez które przepływa rzeka Rospuda, otrzymają pieniądze na ochronę jej wód przed zanieczyszczeniami. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował bowiem specjalny projekt mający wesprzeć takie działania.

O pieniądze na ochronę Rospudy przez zanieczyszczeniami ubiegają się 4 gminy: Raczki, Nowinka, Augustów i Suwałki. Każda z nich przygotowała projekty regulujące gospodarkę wodno-ściekową, bo właśnie brak wodociągów czy kanalizacji mocno zagraża czystości rzeki.

A na przychylność funduszu najbardziej liczy samorząd raczkowski, ponieważ jak mówi sekretarz gminy Romuald Dzienis przez jej tereny ma przebiec obwodnica Augustowa, więc rekompensata za uciążliwości z tym związane jest nieodzowna. "Nie mamy wygórowanych żądań, bo planujemy trzy grupy inwestycji na sumę 10,5 miliona złotych" - informuje. W sumie wszystkie cztery gminy liczą na dofinansowanie w wysokości 44 miliony złotych.

Rzecznik Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Witold Maziarz zapewnia, że decyzja o utworzeniu specjalnego programu na ochronę zlewiska Rospudy została już podjęta, ale jeszcze nie wiadomo ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na ten cel. "Docelowa kwota nie została określona, ale my ze swej strony będziemy się starali, by była ona jak największa" - tłumaczy.

Na razie nie wiadomo jednak kiedy zapadnie decyzja o wysokości kwoty na ochronę wód Rospudy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.