Facebook Google+ Twitter

GMO nie przejdzie

Zaledwie w dwa dni 12 tys. osób zadeklarowało poparcie dla wprowadzenia skutecznych regulacji w sprawie upraw roślin genetycznie modyfikowanych na terenie Polski.

Działacze Greenpeace i Inicjatywy Obywatelskiej „GMO to Nie To” uruchomili we wtorek stronę www.GMOniePrzejdzie.pl, na której można wyrazić swoje poparcie dla działań na rzecz wprowadzenia skutecznego zakazu upraw GMO w Polsce. Liczą na to, że presja społeczna doprowadzi do szybkiego wprowadzenia przez rząd odpowiednich regulacji prawnych oraz mechanizmów ich skutecznego egzekwowania.

Wraz z nową ustawą o nasiennictwie, o której losie ma zadecydować Prezydent, Rada Ministrów zapowiada wprowadzenie, w drodze rozporządzeń, zakazów uprawy kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora. Projekty odpowiednich rozporządzeń zostały już przygotowane, jednak by były rzeczywiście skuteczne muszą wejść w życie jednocześnie z ustawą o nasiennictwie.

„Zarówno z ministerstwa rolnictwa, jak i z kancelarii premiera usłyszeliśmy zapewnienie, że rozporządzenia wejdą w życie jednocześnie z ustawą o nasiennictwie. Chcemy pokazać rządowi, że traktujemy te zapewnienia ze śmiertelną powaga. Na taki zakaz czeka z niecierpliwością ogromna rzesza Polaków. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak szybko rośnie poparcie naszego ruchu” – mówi Joanna Miś, koordynatorka kampanii Greenpeace Stop GMO.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rozporządzenia to prawa niższego rzędu i niższej rangi.
Nie wierzę w konieczność ustawowych gwarancji dla GMO po to by ograniczać je rozporządzeniami.
Należy walczyć z ustawą i GMO nie tylko w Polsce ale i w UE i ONZ.
Nie może rząd w sposób obłudny popierać GMO na forum Unijnym, a potem użalać się w kraju, że teraz nie ma już żadnego wyboru.
To zwykłe oszustwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.