Facebook Google+ Twitter

Gmyz: Mainstream milczy w sprawie wczorajszych słów szefa NPW

Cezary Gmyz zauważa, że media głównego nurtu milczą albo podają zaledwie zdawkowe informacje dotyczące wczorajszych słów płk. Artymiaka. Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział, że podczas badań wraku tupolewa niektóre urządzenia wykryły cząsteczki trotylu.

 / Fot. Rzeczpospolita"Media zgodnie przemilczają to, co się stało wczoraj. Przejrzałem sobie rano tzw. wiodące portale i okazuje się, że informacja o wczorajszym posiedzeniu jest gdzieś na dole albo w ogóle zniknęła" - powiedział Cezary Gmyz w wywiadzie dla Frondy.

Kiedy prokuratura za pośrednictwem płk. Szeląga zdementowała informacje przedstawione w popularnym artykule Cezarego Gmyza, w medialnym mainstreamie pojawiła się zmasowana krytyka jego osoby. Zarzucono mu, że złamał wszelkie prawidła dziennikarskiego rzemiosła, przez co zhańbił całe środowisko dziennikarskie. Niektórzy nawet twierdzili, tak jak Tomasz Wołek, że Gmyz w ten sposób chciał przeprowadzić z Jarosławem Kaczyńskim zamach stanu.

Wbrew temu co dzisiaj słyszymy, Gmyz nigdy nie napisał w tym artykule, że wykrycie trotylu świadczy o zamachu. Powstało takie wrażenie, po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który na gorąco komentując ów tekst nazwał katastrofę smoleńską "niebywałą zbrodnią".

Choć Cezary Gmyz został dyscyplinarnie zwolniony z "Rzeczpospolitej" z napisanie prawdy, jak sam mówi nie szuka okazji do odwetu: "Nie jestem człowiekiem mściwym, nie myślę w kategoriach zemsty, bo jestem chrześcijaninem. Chciałbym jednak, aby ludzie z prokuratury uderzyli się w swoje piersi i odpokutowali to, co zrobili, bo masa ludzi została pozbawiona pracy"- powiedział.

Z kolei Antoni Macierewicz domaga się usunięcia płk. Szeląga ze stanowiska Wojskowej Prokuratury Okręgowej. Według niego wprowadził on opinię publiczną w błąd. W efekcie doszło do czystek w "Rzeczpospolitej"- kilku dziennikarzy
straciło z tego powodu pracę. W ocenie polityka PiS, istnieje takie niebezpieczeństwo, że Szeląg uczynił to na zlecenie rządu: "Jeżeli okaże się, że człowiek na tym stanowisku może kłamać na usługi polityczne rządu, bo o to tutaj chodziło, o podtrzymanie tezy rządu Donalda Tuska, to stan prawny Rzeczypospolitej jest w ruinie. Dlatego właśnie odwołanie prok. Szeląga jest absolutnie konieczne i my taki wniosek złożymy"- powiedział dla portalu niezależna.pl

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Cezary Gmyz bez problemu znajdzie pracą w partyjnej Gazecie Polskiej Codziennie , którego wydawcą i właścicielem jest PiS . Tam też piszą politycy pod " pseudonimami "

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie jestem człowiekiem mściwym, nie myślę w kategoriach zemsty, bo jestem chrześcijaninem. Chciałbym jednak, aby ludzie z prokuratury uderzyli się w swoje piersi i odpokutowali to, co zrobili, bo masa ludzi została pozbawiona pracy"- powiedział.- panie Czarku chyba nie jest pan naiwny. Wszyscy ci mądrzy pójdą w zaparte, nawet za cenę własnego honoru, to "polactwo" właśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwnym trafem producent urządzenia powiedział, że nie ma możliwości pomylenia substancji wybuchowych z kiełbasą . Amunicja "borowców", nie ma i nie miała TNT, żadna amunicja do broni małokalibrowej TNT nie posiada. Pomysł TNT z gleby wokół lotniska , też jest raczej chybiony. Czemu ma tam być TNT, a nie np. heksogen , który jest stosowany w pociskach artyleryjskich i bombach lotniczych, albo pentryt - chyba najczęściej stosowane dziadostwo do niszczenia i zabijania. Jak jest ślad TNT, to trzeba się zastanawiać nad sprawdzeniem, ubrań pasażerów, foteli, dywaników itp. Tego przez bardzo długi czas nie zrobiono, więc wszelkie spekulacje, są uzasadnione. Nasze państwo, wykazało się indolencją i brnie dalej w zakłamanie , niedopowiedzenie lub ordynarne kłamstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem jednak polega na tym , że -"Na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości prokuratorzy badający katastrofę prezydenckiego tupolewa przyznali, że na jego wraku wykryto cząstki trotylu. Dodali jednak, że podobny odczyt pojawił się przy badaniu kiełbasy czy pasty do butów. O tym, jak wyglądają takie badania rozmawiamy z dr. inż. Jarosławem Putonem z Wojskowej Akademii Technicznej.
Jak dokładny jest typ urządzeń, którego używali prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej?

To są urządzenia do badań screeningowych, które są wykorzystywane do wstępnego stwierdzenia, z jakimi substancjami mamy do czynienia. Jednak z uwagi na to, że muszą rozróżnić wiele typów cząsteczek ich selektywność nie jest zbyt wysoka. Z trotylem mogły pomylić cząsteczki organiczne czy inne, które tylko przypominają trotyl rozmiarem czy masą." Całość w art. http://natemat.pl/42067,w-kielbasie-i-pascie-do-butow-tez-byl-trotyl-to-urzadzenia-do-wstepnej-analizy-mogly-uznac-podobne-czastki-za-trotyl . Tak więc oszczędne wyrażanie opinii jest jak najbardziej na miejscu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się zastanawiam , ile potrzeba TNT aby wysadzić samolot ? Pan Brunon miał 4 tony .Druga sprawa , kto wniósł trotyl na pokład ? 36 Pułk podlegał śp Generałowi Błasikowi . Mainstream opiera się na faktach a nie życzeniach pewnej grupy , która marzy o udowodnieniu czegoś co nie miało miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wbrew temu co dzisiaj słyszymy, Gmyz nigdy nie napisał w tym artykule, że wykrycie trotylu świadczy o zamachu."

Wbrew temu co się tutaj pisze Cezary Gmyz w swoim artykule nie zająknął się nt. ew. wątpliwości co do faktu, że wyskalowany na TNT spektrometr "widzi" cząstki wysokoenergetyczne w różnych substancjach i nazywa je "TNT".
Publikacja Cezarego Gmyza była jednoznaczna do tego stopnia, że sprowokowała tak powściągliwego dżentelmena jakim niewątpliwie jest Jarosław Kaczyński do pełnego ekspresji wystąpienia na posiedzeniu zespołu Macierewicza...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gmyz nie napisał,a Kaczyński już powiedział.
Czułe urządzenia wykryły TNT na wraku,co można zrozumieć-tam wybuchła amunicja ochroniarzy,ale wykryły też w paście do butów i w kiełbasie i wykryją pewnie wszędzie gdzie zastosowano związki azotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.