Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24986 miejsce

Gmyz triumfuje. Szef NPW: Na Tu-154 wykryto trotyl

Jerzy Artymiak, szef Naczelnej Prokuratory Wojskowej powiedział dzisiaj, że niektóre urządzenia wykryły cząsteczki trotylu na Tu-154. "Co nie oznacza, że z całą pewnością mamy do czynienia z materiałami wybuchowymi" - dodał.

 / Fot. PRSteam.net/CC 2.5Artymiak twierdzi, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że na Tu-154 znajdował się trotyl: "Te same urządzenia wskazywały TNT po zbliżeniu ich do pasty do butów - mówi. Podobnych wątpliwości nie ma producent spektrometrów Jan Bokszczanin: "Jeżeli spektrometr i jeszcze jakieś inne urządzenie wskazują, że był to trotyl, to prawdoodobieństwo, że go tam nie było jest dla mnie równe zeru" - powiedział.

Przypomnijmy, że o całej sprawie jako pierwszy napisał w "Rzeczpospolitej" Cezary Gmyz. Prokuratura jednak zdementowała te informacje, a Gmyz został dyscyplinarnie zwolniony przez Grzegorza Hajdarowicza, wydawcę gazety. Gmyz spotkał się z ostracyzmem ze strony dużej części środowiska dziennikarskiego: zarzucono mu, że swoim artykułem chciał podpalić Polskę, a niektórzy, tak jak Wojciech Mazowiecki, stwierdzili nawet, że przyniósł hańbę całej braci dziennikarskiej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Cezary Gmyz ma powód do satysfakcji. Jego informacje z artykułu zaczynają się urzeczywistniać. Red. Gmyz nie twierdził, że ów materiał był powodem zamachu, twierdził, że jego ślady znajdują się na szczątkach samolotu, zapewne tych, które nie zdążono oczyścić. Dzisiaj potwierdził to prokurator prowadzący z wiadomym skutkiem śledztwo smoleńskie. Prokurator, który nie tak dawno twierdził, że żadnych śladów trotylu we wraku nie odkryto. Ciekawe skąd taka wiedza skoro materiał badawczy rzekomo dzisiaj dotarł do Polski. Badania materiału na spektometrach to krótki proces. Twierdzenie o efektach badania pasty do butów wzbudziło śmiech wśród fizyków pracujących na tych urządzeniach i słuszne oburzenie projektanta tego urządzenia.
Panie Jacku to nie jest niemoc rządzących to brak zainteresowania.
"Pan Kaczyński sumienie ma nieczyste"- a to dopiero demagogia a może odkrycie większe niż z pastą do butów?
Panie Andrzeju P. - zaskoczył mnie pan. Prosze niech pan zachowa swój dawny styl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Grzegorz Wasiluk twierdzi że to Jarosław Kaczyński odkrył trotyl na wraku samolotu i pragnie wojny z Rosją. O tak pokręconej interpretacji faktów nie słyszałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS NA SIŁĘ SZUKA WINNYCH . Niech zacznie od siebie i meldunku śp Błasika o samolocie gotowym do lotu. Wczoraj był dwugodzinny lans tej formacji w TV [ to było najważniejsze , czy jest transmisja] niż spokoja dyskusja. Jeszcze trochę a doszło by do linczu prokuratorów wojskowych . Żadne argumenty i wyniki badań nie docierają . Najważniejsze cząsteczki TNT Gmyza. Żaden triumf , przed biegłymi wiele badań. Maciarewicza i spółki nikt nie przekona . Po co ta komisja skoro sprawa przesądzona .
Czekam na odtajnienie rozmów braci przez służby USA i Rosji .
Podzielam pytanie pana Deresza do pana Kaczyńskiego : kto zabił moją żonę , pan jak zwykle mówi wiem ale nie powiem.
Pan Kaczyński sumienie ma nieczyste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wasiluk- bardzo szanuję Pana wiedzę i zaangażowanie, więc może chociaż Pan nie pisze tych populistycznych bredni co to by można kupić zasponsorować za pieniądze np ''wydane na spędy ...'' to żenujące. Niech Pan wydaje swoje na co chce chyba jest jeszcze wolność wyboru w tym kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejne komentarze idące ze strony wojskowej prokuratury są tak żenujące, że brak mi słów. Czy oni mają nas za iditów jak to był w czasach PRL-u gdy nie było dostępu do wiedzy i świata? Ile trzeba bezczelności aby wmawiać nam że urządzenia do wykrywania substancji wybuchowych tak samo wykazują pastę do zębów jak trotyl? Żaden samolot z lotniska Lod w Izraelu by nie odleciał, że o USA nie wspomnę. To są tak skalibrowane urządzenia że wykazują dokładnie to czego szukają. Nie perfumy tylko ładunki wybuchowe. Mamy /jeszcze/ Internet i dostęp jak nigdy do wiedzy i informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to już nie jest nawet tragiczne, to jest okrutne, po 2,5 roku musimy się dzielić na tych co wierzą w tą czy inną wersje, przecież to świadczy o kompletnej niemocy władzy ,wręcz odnoszę niechęci do wyjaśnienia tragedii .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był trotyl, nie było... Wątroba mi się przewraca, gdy o tym słyszę. No dobra, był trotyl. Nie ma wyjścia tylko wypowiedzieć wojnę państwu tego całego giebisty Putina. Zgadzam się, jeśli o mnie chodzi, pod jednym warunkiem: niech Prezees jedzie na buałym koniu albo na kasztance w pierwszym szeregu ułanów prących na Moskwę albo niech siedzi w pierwszym F-16 toczącym walkę powietrzną z jakimś Su-35 i niech doradza pilotowi. Zaś po tej walce, z wiadomym wynikiem, niech wreszcie zostanie zawarty pokój w śmiesznej wojnie polsko-polskiej i polsko-rosyjskiej.

Zaznaczam: śmierć tych wszystkich ludzi w katastrofie lotniczej nad Smoleńskiem ani trochę mnie nie śmieszy, natomiast to, co zrobiono w tej sprawie i jak się wokół niej bije pianię budzi mój wyłącznie najgłębszy niesmak.

Co to nam pomoże? Rolę czyich bezpłatnych najemników ktoś znowu odgrywa? Na co to się przyda np. Polakom na Litwie? Ile polskich dzieci przychodzących bez śniadania do szkoły tym się nasyci? Ilu bezdomnych dostanie dzięki temu mieszkanie? Za pieniądze wydane na spędy "w obronie krzyża" itd. możnaby podtrzymać Radio Lwów, a tak koniec polskiego głosu w tym miejscu. Eech...!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.12.2012 00:03

dżentelmeni nie dyskutują o faktach

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2012 23:37

Prokurator stwierdził, ze te same urządzenia pokazują napis TNT kiedy zbliży się je do pasty do butow. "I nie wiadomo dlaczego" - powiedzial.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.