Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23233 miejsce

Gmyz zwolniony dyscyplinarnie z "Rzeczpospolitej". SDP: "To coś niesamowitego"

Cezary Gmyz został dyscyplinarnie zwolniony z "Rzeczpospolitej". To efekt opublikowania przez dziennikarza artykułu o obecności środków wybuchowych we wraku tupolewa.

 / Fot. RzeczpospolitaGmyz mówi, że wcześniej sam podał się do dymisji, ale jego wniosek nie został przyjęty przez Radę Nadzorczą "Rzeczpospolitej". Dzisiaj został zwolniony dyscyplinarnie.

Ta decyzja zaniepokoiła Teresę Bochwic, z zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich: "To coś niesamowitego. Bardzo współczuję Cezaremu Gmyzowi i uważam, że - w granicach dostępnych dla nas informacji, dokonał dziennikarskiej staranności. Poza tym tekst ukazał się za przyzwoleniem redaktora naczelnego, który nawet spotkał się z prokuratorem generalnym. W tej sytuacji decyzja o zwolnieniu Gmyza jest niezrozumiała. Można to odebrać jako sygnał dla dziennikarzy publikujących informacje niewygodne dla władzy" - powiedziała Bochwic.

W zeszłym tygodniu Cezary Gmyz opublikował artykuł, który wstrząsnął całą Polską. Przedstawiono w nim informacje, iż polscy biegli badający wrak tupolewa znaleźli na nim ślady środków wybuchowych. W efekcie w Polsce rozpętała się burza. Jarosław Kaczyński stwierdził, że to było morderstwo i obciążył nim pośrednio polski rząd. Część publicystów stwierdziła nawet, iż Gmyz był w zmowie z Kaczyńskim, a jego publikacja miała dać sygnał do zamachu stanu.

Prokuratura wojskowa zdementowała informacje Gmyza. W efekcie redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" wydał oświadczenie, w którym można było przeczytać, że gazeta pomyliła się i przeprasza. Rozpoczęła się personalna gra w "Rzeczpospolitej" - Gmyz powiedział, że podtrzymuje tezy zawarte w artykule. Podkreślił, ze napisał go w oparciu o 4 sprawdzone źródła. Warto przypomnieć, że tekst został opublikowany po spotkaniu z prokuratorem generalnym, Andrzejem Seremetem.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Widze, jasno ze są jeszcze ( ludzie dobrej woli w tej nasze umiłowanej ojczyźnie ), prawdziwi patrioci , dla których prawda jest najważniejszą . Czesław Niemen śpiewał taka, pieśń : Lecz ludzi dobrej woli jest więcej , i ja wierze w to że ten świat nie zginie jeszcze Nie ! Nie! . A już wątpiłem ze takich w mojej umiłowanej ojczyźnie niestety niema , tylko diabeł rozpanoszył się na potęgę, .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę Pani Magdo że każdy postąpiłby tak samo.
co więcej nie czekalibyśmy na konsultacja z nie wiadomo kim i nie przetrzymywali materiału
takie przetrzymywanie zastosował Michnik w sprawie Rywina przecie
i słusznie było źle odebrane
jako swoista manipulacja dziennikarska
stąd między innymi "renoma" Gazety się bierze
cóż własciciel Rzeczpospolitej uważa że teksty powinny służyć jego interesom
i to również wyrabia "renomę" Rzeczpospolitej
przestała być wiarygodnym medium
bo jak na dłoni widać jej zależność
pzdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Przemku, właśnie co każdy z nas zrobiłby, gdyby dysponował takim materiałem? Ja wierze, że red. Gmyz miał podstawy do tego, aby napisać taki art. Mimo kary nie zmienił zdania. Sądzę, zrobiłabym to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zastanawia mnie czemu rozpatrujecie sprawę z punktu widzenia PO czy PiS
przecie to właśnie wy jesteście dziennikarzami
zastanówcie się co wy zrobilibyście mając taki materiał?
pzdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska - "na osobisty profil" napisałam to co wcześniej napisałam w komentarzu. Nikogo nie mam zamiaru straszyć, zwłaszcza pani, zwracam tylko uwagę, że za słowa ponosimy odpowiedzialność Tyle i aż tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pani Wieczorek , proszę uważnie przeczytać komentarz p Kowalskiego o szambie . Bać to ja się przestałam dawno .
Proszę mi nie słać pogróżek na osobisty profil .
Bez odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elzbieta Szychlińska- To szambo IPN , BBN służyło Kaczyńskim do prześladowania kolegów z opozycji i przeciwników politycznych - bierze pani całkowitą odpowiedzialność za swoje słowa. Niech pani dostarczy dowodów, że pracownicy IPN z ul. Janickiego czy Piotra Skargi w Szczecinie czy w innych placówkach IPN tworzą bagno. A najlepiej jak pani tam pójdzie i im to powie. Zaznaczam, że nie poprzestanę na tych słowach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gmyz wypłynie:),będzie może nawet zastępcą Błaszczaka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łoj.zdaje mi się,że niektórzy panowie zbyt wiele czytają:),-to ni grzech,ale to zniewala.Własny rozum i umiejętność rozróżnania dobra od zła,to pdstawa.Linkowanie czyichś mysli i wypowiedzi,jest dowodem,że nie ma się własnych przekonań,a tym samym jest już zabawą w plotkowanie.-Tylko po co?,zwłaszcza,że linkowanie-jakichś dowodów,nie jest dowodem,-bo nie wiadomo już kto w tym kraju mówi prawdę.

Dla mnie sprawa Gmyzia jest prosta,gdyby nie Kaczyńscy i katastrofa smoleńska,-jego katastroficzno sensacyjne usposobienie,nie znalazło by pożywki i raczej nikt by o nim nie słyszał.-Nawarzył sobie piwa,-niech wypije.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardo dobrze ze go wylali jak ma niezbite dowody niech je przedstawi a nie pomawia tepak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.