Facebook Google+ Twitter

Gocławski: prawo zezwala na aborcję, ale chrześcijanin nie może tego robić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 07:46

Wokół dramatu 14-letniej Agaty toczy się burza, nie tylko medialna, ale i burza o człowieka - powiedział arcybiskup Tadeusz Gocłowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Według "Gazety Wyborczej", dziewczyna zrezygnowała z aborcji pod wpływem nacisków księdza i obrońców życia poczętego. Z kolei działacze pro-life twierdzą, że jest ona nakłaniana do usunięcia ciąży.

Były metropolita gdański zwrócił uwagę, że szum wokół tej sprawy nie służy ani dobru matki, ani dziecka.
- Tymczasem trzeba mieć na uwadze zarówno jedno, jak i drugie życie. Mówiąc o roli księdza w całej sprawie, arcybiskup zaznaczył, że duchowny ma obowiązek być przy człowieku w trudnych sytuacjach.

Arcybiskup Gocłowski powiedział, że choć prawo pozwala na aborcję, chrześcijanom nigdy nie wolno tego robić. Dodał, że usunięcie ciąży nie rozwiąże problemów dziewczyny. Arcybiskup zwrócił uwagę,że media i politycy wykorzystują dramat osobisty Agaty do zbijania kapitału politycznego i forsowania rozwiązań, poszerzających możliwości proaborcyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Mówiąc o roli księdza w całej sprawie, arcybiskup zaznaczył, że duchowny ma obowiązek być przy człowieku w trudnych sytuacjach."

No dobrze ale czy ten obowiązek polega na wsparciu takiej potrzebującej osoby czy na wymuszeniu na niej określonych zachowań? Bo rola księdza wydaje mi się w tej sprawie dość niejednoznaczna. Oczywiście mówię to na podstawie doniesień medialnych, bo przecie mnie przy tym nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bez komentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.