Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16001 miejsce

God's Bow - "Follow"

„Follow” to dwupłytowa następczyni, wydanej sześć lat temu, "What's Beyond The Suns" (2001) szczecińskiej formacji Gods Bow, obecnie zamieszkałej w Niemczech.

 / Fot. Łukasz PawlakDuet - Krzysztof Pieczarka i Agnieszka Kornet przygotowali płytę wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju. Wokalistka, której głos nieprzypadkowo jest porównywany do Elizabeth Fraser (Cocteau Twins), umiejętnie kreuje atmosferę na płycie. Niezależnie od tego czy utwory zahaczają o okolice folkowo-ambientowe („I Know”, „Hike”), czy zmierzają w okolice electro jak tytułowy „Follow”, przez cały czas utrzymana jest spójność krążka.

W udany sposób udało się God’s Bow połączyć brzmienie, kojarzone z kultową wytwórnią 4AD (najpełniejszy tego wyraz znajdziemy w „Wave awakes”), z charakterystycznym elektronicznym beatem. Ważny wpływ na wydźwięk wydawnictwa mieli zaproszeni goście – wiolonczelista B. Deutung (znany ze współpracy m.in z Deine Lakaien) czy pianista Roman Ruten (Endraum). Wydaje się, że formacja znalazła na tym albumie sposób na siebie. Przestrzenność poszczególnych pozycji, połączona z delikatnym tanecznym beatem, a to wszystko wzbogacone dźwiękami wiolonczeli i pianina. Połączenie mało spotykane, aczkolwiek niezwykle udane.

Po przesłuchaniu „Follow” nie dziwię się, iż swe łamy poświeciły grupie tak ważne magazyny, jak: "Orkus", "Zillo", "Sonic Seducer". Należy też wspomnieć o oprawie plastycznej albumu, autorstwa Łukasza Pawlaka z Requiem Studio, oddającej muzyczną zawartość krążka.

Na bonusowym CD znajdziemy sześć remiksów - „This Perfect Time”, autorstwa łódzkiego Controlled Collapse z udziałem Darrina Hussa (Psyche), Fearing Christmas, The Frozen Autumn, Dark Territory, katowickiego C.H. Districkt, Endraum oraz cztery remiksy „Helpline”, zaproponowane przez: Wumpscut, Final Selection, Weave i God’s Own Medicine.

Ci, którzy będą ciekawi, jak grupa prezentuje się na żywo, będą się mogli o tym przekonać w dniach 17-19 października w Warszawie, gdzie God’s Bow wystąpi na Independent Festiwal, organizowanym przez agencję Infogoth.

Oficjalna strona zespołu: www.godsbow.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.