Facebook Google+ Twitter

Godson chce zmian w przepisach o aborcji

Poseł John Godson poinformował, że będzie głosował za skierowaniem projektu zakazującego aborcji w przypadku, gdy płód jest poważnie uszkodzony, do dalszej pracy w komisji.

Jak informuje wprost.pl, Godson uważa, że przez aborcje eugeniczne w Polsce eliminuje się dzieci z syndromem Downa. "Ten punkt powinien być redefiniowany, a jeśli się nie da, to usunięty" - mówi.

Godson już od 2012 r. informował, że nie jest zadowolony z obowiązujących przepisów. W wywiadzie z października zeszłego roku zaznaczył, że jeśli w tej sprawie platforma będzie narzucała dyscyplinę w sprawach aborcji, odejdzie z partii. Ostatecznie tak się właśnie stało.

We wcześniejszych wywiadach Godson zaznaczał, że jego wątpliwości budzi aborcja, wywołana chorobami wrodzonymi u dziecka. "To, że jakaś choroba jest nieuleczalna dzisiaj wcale nie oznacza, że jutro nie znajdziemy na nią lekarstwa. Ile chorób jeszcze kilka lat temu było nieuleczalnych, a teraz już mamy na nie sposoby. Uważam, że takie myślenie jest bardziej humanitarne. Dlatego tak właśnie głosowałem. Zresztą to nie jest ostateczne rozwiązanie. To jest tylko moje opowiedzenie się za skierowaniem tego projektu do dalszych prac w komisji."

Mówi też, że dokładnie analizuje wszystkie projekty ustaw. W projekcie o przerywaniu ciąży miałoby być dozwolone "na podstawie prenatalnych badań medycznych, które wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu". Ten zapis jest według posła niejasny i zbyt szeroki. Bo można przyjąć, że jest w nim mowa np. o osobach chorych na zespół Downa.

Twierdzi, że w tej kwestii nie powinno się myśleć o prawach matki, tylko dziecka. Dzisiaj np. rzadko widuje dzieci z syndromem Downa. Co się dzieje z nimi? To jest naprawdę bardzo trudny temat. Uważam też, że rola państwa powinna wzrosnąć. Powinno być większe wsparcie dla takich rodziców - zaznaczył Godson.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.