Facebook Google+ Twitter

Godson: dni Kaczyńskiego jako szefa PiS są policzone

Poseł PO, John Godson, w wywiadzie dla portalu onet.pl wysnuł tezę na temat obecnej sytuacji w PiS. Ocenił Zbigniewa Ziobrę, a także próbował przewidzieć, jaka przyszłość czeka Jarosława Kaczyńskiego.

Godson na pytanie, czy lubi Ziobrę, odpowiedział wymijająco, iż "ogólnie lubi wszystkich".
- "Ziobro jest ambitnym i młodym człowiekiem" - mówił poseł PO. Jego zdaniem były minister sprawiedliwości, wokół którego ostatnio zrobiło się głośno za sprawą podważania oficjalnej linii politycznej PiS, nie musi się obawiać o swoją polityczną przyszłość. Po pierwsze, zdaniem Godsona, przemawia za Ziobrą fakt, iż jest on stosunkowo młodym politykiem, a po drugie, że z Jackiem Kurskim u boku można spodziewać się "różnych rzeczy".

John Godson / Fot. Asystentgodsona/domena publicznaPierwszy czarnoskóry poseł w polskim parlamencie, ocenił również szanse Jarosława Kaczyńskiego na utrzymanie przywództwa w Prawie i Sprawiedliwości: "Na pewno dni Kaczyńskiego jako prezesa PiS są policzone. To tylko kwestia czasu. Chodzi mi o PiS w obecnym kształcie." - mówił Godson.

Poseł Platformy przypomniał również swoje wypowiedzi z wywiadu, jakiego udzielił dla Onetu w lipcu 2011 roku. Okazuje się, że Godson trafnie przewidział sytuację, jaka ma miejsce obecnie: polityk Platformy powiedział wówczas, że "jeśli PiS przegra szóste z kolei wybory, dojdzie do buntu (...). Są różne grupy walczące o władze wewnątrz PiSu. Z jednej strony są to panowie Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski (...) Z drugiej zaś strony są również zaufani ludzie Kaczyńskiego - Adam Lipiński, Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński".

Ale nie tylko o polityce rozmawiał Godson z dziennikarzami Onetu. Poseł PO odniósł się m.in. do tradycji Halloween, którą określił jako "nic nie wnoszącą", a sam obwieścił, że duchów się nie boi.





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

xx
  • xx
  • 04.11.2011 03:06

,


Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:01

=ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 02.11.2011 19:34

Jako, że jestem od wielu lat zwolenniczką PiS i prezesa Kaczyńskiego to tym bardziej przykro mi to stwierdzić ale odpowiedzialność spada na prezesa Jarosława Kaczyńskiego albowiem Jego *propozycja* nie jest żadnym kompromisem, żadnym honorowym rozwiązaniem! Jego propozycja obraża adwersarzy i nie daje szans na kompromis, jest zwykłym chamskim dyktatem!

Jarosław Kaczyński jest prezesem i tego nikt nie neguje ale nie jest świętą krową, nie przysługuje Mu przywilej nieomylności jak papieżowi, w sprawach wiary! Żyjemy w państwie demokratycznym i pan prezes nie może się zachowywać jak kacyk komunistyczny. Musi zrozumieć, że Jego propozycja nie jest żadnym kompromisem, żadnym honorowym rozwiązaniem! Jest bezczelnym, pełnym pychy chamskim, dyktatem.

Kompromis polega na tym, że każda ze stron zobowiązuje się do gotowości negocjacji, dyskusji, wyjaśnień, ustępstw a celem ma być doprowadzenie do wypracowania takich uzgodnień, które pozwolą wypracować porozumienie, które aprobują obydwie strony. Aby to było możliwe musi być dobra wola obydwu stron, obydwie strony muszą uznać, że najważniejsze jest dobro partii, dobro Polaków dobro Polski, że najważniejsze jest wypracować taką płaszczyznę porozumienia i strategię działania dla partii, że będzie w partii miejsce i pole do działania dla obydwu stron, i że to zostanie wykorzystane dla naprawy partii, dla rozszerzenia jej działania, pozyskania nowych członków, sympatyków i wyborców a nie do rozłamu!

Prezes Kaczyński mówi, że broni partii! Ale co to za obrona jak prowadzi ona do wyrzucenia członków partii, członków władz partii, w konsekwencji grozi to kolejnym, uszczupleniem partii, tym razem o ok. 40 posłów. Takie stanowisko prezesa jest nieodpowiedzialne i szkodliwe dla partii! Nigdy do kompromisu nie może doprowadzić jednostronny, dyktat! Albowiem nigdy nie powinno się rozmawiać i nie rozmawia się z szantażystami.

A więc propozycja prezesa jeżeli nie zostanie zmieniona, jeżeli nie dojdzie do nowych uzgodnień nie daje możliwości porozumienia, ta propozycja to kpina, bezczelna chamska kpina z drugiej strony, tym razem chamska kpina m.inn. ze Zbigniewa Ziobry z wiceprezesa PiS.
Prezes Kaczyński nie dopuszcza Zbigniewa Ziobry do głosu na zebraniu członków partii, zakazuje mu rozmowy z mediami podczas gdy sam wraz z tymi członkami kierownictwa, którzy go ze strachu popierają, straszy publicznie, szantażuje i atakuje Zbigniewa Ziobro wiceprezesa PiS i Jego zwolenników, w mediach.

Takie stanowisko prezesa PiS prowadzi bezpośrednio do rozłamu w PiS, z wyłącznej winy prezesa

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 02.11.2011 19:33

Bo to tylko Donald Tusk i jego kolesie, oddane mu media i zdeklarowani wrogowie prezesa PiS, PiS i państwowości polskiej w Polsce i za granicą, oczekują, wyrzucenia europosła Ziobry i innych, wyprowadzenia z PiS, kolejnych posłów, wojny w PiS i Jej osłabienia, osłabienia Polski, bo to byłaby woda na ich młyn a nasza klęska.

Bo chodzi o dobro państwa polskiego o dobro wszystkich Polaków, o dobro Najjaśniejszej Rzeczypospoliej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej!

Wszyscy w PiS, wszyscy sympatycy, zwolennicy i wyborcy PiS, wszyscy Polacy muszą to zrozumieć, musi to zrozumieć i prezes dr Jarosław Kaczyński, jeżeli nie zrozumie, ja z wielką przykrościa będę musiała wycofać moje poparcie dla Niego i tak uczyni zapewne wtedy wielu Polaków a wtedy przegralibyśmy wszyscy, przegrałaby Polska! Nie można do tego dopuśćić! Zgoda buduje, skonsolidujmy nasze wszystkie siły ale do walki z naszymi zdeklarowanymi wrogami a nie do walki między sobą.

Niech Wielki Bóg oświeci prezesa PiS, niech oświeci Komitet Polityczny PiS aby podjęli najmądrzejsze decyzje, które zaskoczą naszych wrogów i pomieszają im szyki a wzmocnią PiS, wzmocnią nas wszystkich zatroskanych o stan państwa polskiego, wzmocnią nasze Państwo!

Bóg jest Wielki! Chwała Mu! Na pohybel zaprzańcom z PO, PSL i od Palkota! Na pohybel wrogom państwowości polskiej!

Niech żyje Najjaśniejsza Rzeczypospolita Polska, Najukochańsza Ojczyzna Nasza. Tak nam Dopomóż Bóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 02.11.2011 19:31

Jestem zwolenniczką PiS, jestem zwolenniczką prezesa PiS dlatego wczoraj wystosowałam list otwarty, kilka dni wcześniej inny.

List otwarty do

Prezesa Prawa i Sprawiedliwości
dr Jarosława Kaczyńskiego
oraz
Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości

Podpisany imieniem i nazwiskiem z adresem zamieszkania, nr telefonu i nr Pesel wysłany do adresatów pocztą elektroniczną.

Mając na uwadze dobro PiS a w szczególności dobro Polaków, dobro Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej, niniejszym kieruję na ręce Pana Prezesa i do Komitetu Politycznego PiS moją serdeczną prośbę i informację, która wynika z wieloletniej obserwacji i troski o stan naszego państwa.

Od wielu lat staram się Wam pomóc w każdych kolejnych wyborach, zamieszczając w internecie na forach gazet i innych, na blogach, moje artykuły i komentarze, pod nickiem - annastasia. Teraz czuję się zobowiązana przekazać Wam co następuje.

Tak Zbigniew Ziobro jak i Jacek Kurski jasno i głośno, powiedzieli, to i tylko to co myśli wielu Polaków, patriotów, którzy zaniepokojeni są stanem państwa polskiego, stanem jego organów i instytucji, to, że nie ma nikt zamiaru podważać przywództwa w PiS, nie ma nikt zamiaru zmieniać prezesa ale chodzi o to aby doprowadzić do poważnej, otwartej dyskusji, uzgodnień, wypracowania nowej, nowocześniejszej, opartej na większej ilości osób, opinii, opracowań, strategii i programu dla PiS, dla stowarzyszeń, organizacji, zwolenników, sympatyków i wyborców PiS, aby wszyscy mogli się utożsamiać się z PiS.

Aby analizowane, rozpatrywane i brane pod uwagę w opracowywaniu nowej strategii były wnioski, pomysły, wielu liderów, członków, działaczy, zwolenników, sympatyków, wyborców PiS, aby nawiązać bliskie kontakty z organizacjami, stowarzyszeniami samorządowymi i innymi, także we wsiach, miasteczkach, na każdym szczeblu organizacyjnym.

Powinno zostać zwołane gremium wszystkich tych instancji i wszczęta dyskusja, narada, nie aby kogokolwiek wyrzucić nie aby ktokolwiek chciał wyjść z PiS i innych wyciągnąć ale dla obmyślenia sposobu na porozumienie, na twórczą dyskusję w której opracowana zostanie nowa strategia zaaprobowana przez wszystkich członków, sympatyków i wyborców PiS, którą wszyscy razem będą budować, i w której wszyscy Oni będą mieli prawo uczestniczyć, będą chcieli uczestniczyć i faktycznie będą uczestniczyć.

Wszyscy w PiS muszą to zrozumieć, także prezes Jarosław Kaczyński, dlatego już kilka dni temu wystąpiłam z pismem w tej kwestii do prezesa PiS dr Jarosława Kaczyńskiego, do Klubu Parlamentarnego PiS, oraz do europosłów Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego. Sprawa jest bardzo ważna i może być przełomową dla PiS.

Jak mówi mądre przysłowie arabskie, psy szczekają ale karawana jedzie dalej!

Oczekuję nie kar ale współpracy i tego, że PiS wyjdzie z tej próby, skonsolidowana i wzmocniona, bo to nie, Zbignniew Ziobro, nie Jacek Kurski, nie Polacy nienawidzą PiS czy Jej prezesa, nie wyborcy, ale ogólnie braci Kaczyńskich, prezesa PiS, PiS, milionów ich sympatyków, zwolenników i wyborców nienawidzi osobiście Donald Tusk i jego kolesie z PO, PSL i od Palkota, nienawidzą ich sterowane przez Donalda Tuska, wnucka żołnierza Wehrmachtu z Danzig, niedojszłego doktora manipulacji stosowanej, niektóre media w Polsce, często będące własnością obcych sił, wrogich państwowości polskiej, nienawidzą ich niektóre media za granicą a nawet niektóre rządy obcych państw, nieprzyjazne państwowości polskiej, usiłujące ugrać cokolwiek na wojnie polsko-polskiej wszczętej i prowadzonej od 2005 roku, stale i nieprzerwanie przez Donalda Tuska i jego kolesi z PO, PSL i od Palkota.

To już nie chodzi o prywatne ambicje, nie ma tu miejsca na prywatne ambicje, sytuacja jest nadzwyczajna i decyzje nie mogą być odruchowe, ambicjonalne, muszą być mądre i wyważone, muszą być budujące, konsolidujące, wzmacniające a nie destrukcyjne !

Te decyzje nie mogą być na rekę naszym wrogom ale muszą ich zaskoczyć, po

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 02.11.2011 19:29

@ Ad 007

Bez nerw. Niema musu nikt czytać. A ja piszę co uważam za stosowne. Dzielę się moją wiedzą. Czyta kto chce.
Moje komenty są pełne merytorycznej treści a więc chyba lepsze od chamskich inwektyw.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 01.11.2011 23:46

@do Annastasja Co tutaj Pani czy Pan wyprawia? Te komentarze są nie do czytania. To jakieś wariactwo. Jeżeli Pani ma tyle do powiedzenia i to ''grochu z kapustą'' to proszę tu się lansować jako autor. Pewnie tych Pani rewelacji jednak nie chcą nigdzie drukować i tutaj się Pani wyżywa pisząc te bełkoty. To nie są komentarze. Przekraczają i nadużywają ilością tekstu tutaj przez Panią swoją pisaniną. To całkowicie chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 01.11.2011 23:28

Bo to tylko Donald Tusk i jego kolesie, oddane mu media i zdeklarowani wrogowie prezesa PiS, PiS i państwowości polskiej w Polsce i za granicą, oczekują, wyrzucenia europosła Ziobry i innych, wyprowadzenia z PiS, kolejnych posłów, wojny w PiS i Jej osłabienia, osłabienia Polski, bo to byłaby woda na ich młyn a nasza klęska.

Bo chodzi o dobro państwa polskiego o dobro wszystkich Polaków, o dobro Najjaśniejszej Rzeczypospoliej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej!

Wszyscy w PiS, wszyscy sympatycy, zwolennicy i wyborcy PiS, wszyscy Polacy muszą to zrozumieć, musi to zrozumieć i prezes dr Jarosław Kaczyński, jeżeli nie zrozumie, ja z wielką przykrościa będę musiała wycofać moje poparcie dla Niego i tak uczyni zapewne wtedy wielu Polaków a wtedy przegralibyśmy wszyscy, przegrałaby Polska! Nie można do tego dopuśćić! Zgoda buduje, skonsolidujmy nasze wszystkie siły ale do walki z naszymi zdeklarowanymi wrogami a nie do walki między sobą.

Niech Wielki Bóg oświeci prezesa PiS, niech oświeci Komitet Polityczny PiS aby podjęli najmądrzejsze decyzje, które zaskoczą naszych wrogów i pomieszają im szyki a wzmocnią PiS, wzmocnią nas wszystkich zatroskanych o stan państwa polskiego, wzmocnią nasze Państwo!

Bóg jest Wielki! Chwała Mu! Na pohybel zaprzańcom z PO, PSL i od Palkota! Na pohybel wrogom państwowości polskiej!

Niech żyje Najjaśniejsza Rzeczypospolita Polska, Najukochańsza Ojczyzna Nasza. Tak nam Dopomóż Bóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 01.11.2011 23:26

List otwarty do

Prezesa Prawa i Sprawiedliwości
dr Jarosława Kaczyńskiego
oraz
Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości

Podpisany imieniem i nazwiskiem z adresem zamieszkania, nr telefonu i nr Pesel wysłany do adresatów pocztą elektroniczną.

Mając na uwadze dobro PiS a w szczególności dobro Polaków, dobro Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej, niniejszym kieruję na ręce Pana Prezesa i do Komitetu Politycznego PiS moją serdeczną prośbę i informację, która wynika z wieloletniej obserwacji i troski o stan naszego państwa.

Od wielu lat staram się Wam pomóc w każdych kolejnych wyborach, zamieszczając w internecie na forach gazet i innych, na blogach, moje artykuły i komentarze, pod nickiem - annastasia. Teraz czuję się zobowiązana przekazać Wam co następuje.

Tak Zbigniew Ziobro jak i Jacek Kurski jasno i głośno, powiedzieli, to i tylko to co myśli wielu Polaków, patriotów, którzy zaniepokojeni są stanem państwa polskiego, stanem jego organów i instytucji, to, że nie ma nikt zamiaru podważać przywództwa w PiS, nie ma nikt zamiaru zmieniać prezesa ale chodzi o to aby doprowadzić do poważnej, otwartej dyskusji, uzgodnień, wypracowania nowej, nowocześniejszej, opartej na większej ilości osób, opinii, opracowań, strategii i programu dla PiS, dla stowarzyszeń, organizacji, zwolenników, sympatyków i wyborców PiS, aby wszyscy mogli się utożsamiać się z PiS.

Aby analizowane, rozpatrywane i brane pod uwagę w opracowywaniu nowej strategii były wnioski, pomysły, wielu liderów, członków, działaczy, zwolenników, sympatyków, wyborców PiS, aby nawiązać bliskie kontakty z organizacjami, stowarzyszeniami samorządowymi i innymi, także we wsiach, miasteczkach, na każdym szczeblu organizacyjnym.

Powinno zostać zwołane gremium wszystkich tych instancji i wszczęta dyskusja, narada, nie aby kogokolwiek wyrzucić nie aby ktokolwiek chciał wyjść z PiS i innych wyciągnąć ale dla obmyślenia sposobu na porozumienie, na twórczą dyskusję w której opracowana zostanie nowa strategia zaaprobowana przez wszystkich członków, sympatyków i wyborców PiS, którą wszyscy razem będą budować, i w której wszyscy Oni będą mieli prawo uczestniczyć, będą chcieli uczestniczyć i faktycznie będą uczestniczyć.

Wszyscy w PiS muszą to zrozumieć, także prezes Jarosław Kaczyński, dlatego już kilka dni temu wystąpiłam z pismem w tej kwestii do prezesa PiS dr Jarosława Kaczyńskiego, do Klubu Parlamentarnego PiS, oraz do europosłów Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego. Sprawa jest bardzo ważna i może być przełomową dla PiS.

Jak mówi mądre przysłowie arabskie psy szczekają ale karawana jedzie dalej!

Oczekuję nie kar ale współpracy i tego, że PiS wyjdzie z tej próby, skonsolidowana i wzmocniona, bo to nie, Zbignniew Ziobro, nie Jacek Kurski, nie Polacy nienawidzą PiS czy Jej prezesa, nie wyborcy, ale ogólnie braci Kaczyńskich, prezesa PiS, PiS, milionów ich sympatyków, zwolenników i wyborców nienawidzi osobiście Donald Tusk i jego kolesie z PO, PSL i od Palkota, nienawidzą ich sterowane przez Donalda Tuska, wnucka żołnierza Wehrmachtu z Danzig, niedojszłego doktora manipulacji stosowanej, niektóre media w Polsce, często będące własnością obcych sił, wrogich państwowości polskiej, nienawidzą ich niektóre media za granicą a nawet niektóre rządy obcych państw, nieprzyjazne państwowości polskiej, usiłujące ugrać cokolwiek na wojnie polsko-polskiej wszczętej i prowadzonej od 2005 roku, stale i nieprzerwanie przez Donalda Tuska i jego kolesi z PO, PSL i od Palkota,

To już nie chodzi o prywatne ambicje, nie ma tu miejsca na prywatne ambicje, sytuacja jest nadzwyczajna i decyzje nie mogą być odruchowe, ambicjonalne, muszą być mądre i wyważone, muszą być budujące, konsolidujące, wzmacniające a nie destrukcyjne !

Te decyzje nie mogą być na rekę naszym wrogom ale muszą ich zaskoczyć, pomieszać im szyki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
annastasia
  • annastasia
  • 01.11.2011 23:08

Totalna porażka polskiego rządu! Wyrok Unii nokautuje
To nie jest dobry dzień dla Polski na międzynarodowej scenie. Unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wydał wyrok skazujący, który zaboli nasz kraj. Rząd przegrał. Na wniosek Komisji Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE skazał Polskę za niepełne wdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku w sprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów, a także za brak informacji o polskich przepisach w tym zakresie.