Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13989 miejsce

Godson: Widziałem wskrzeszenie z martwych. Na filmie [VIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-06 15:57

"Tak, widziałem wskrzeszenie" - powiedział John Godson w "Kropce nad i". Zszokowana Monika Olejnik dopytała, jak to wyglądało, sądząc, że poseł był naocznym świadkiem cudu. Okazuje się, że każdy z nas może zobaczyć ten cud.

 / Fot. print screen Fakty TVNGodson nie był świadkiem wskrzeszenia, jak wynikało z jego wypowiedzi. Oglądał film "Wskrzeszony z martwych" w reżyserii Roberta E. Murphree. "Kiedy ja to zobaczyłem doszedłem do wniosku, że też potrzebujemy czegoś takiego w Polsce". Godson był również jednym z tłumaczy filmu na język polski.

Film opowiada historię Daniela Ekechukwu, pastora z Nigerii. Erechukwu w 2001 roku miał wypadek samochodowy, a w trakcie transportu do szpitala stwierdzono śmierć. Zgon został potwierdzony przez dwóch niezależnych lekarzy z dwóch szpitali. Wydano świadectwo zgonu, a ciało przekazano do kostnicy.

Transmisja na żywo ze spotkania z uzdrowicielem z Ugandy
 / Fot. okładka filmu
Żona Daniela, jak mówi film, nie zgadzała się ze śmiercią męża. Pamiętała fragment Listu do Hebrajczyków, rozdz. 11: "Kobiety otrzymały swoich zmarłych przez wskrzeszenie; inni natomiast zostali zamęczeni, nie przyjąwszy uwolnienia, aby dostąpić lepszego zmartwychwstania" (Biblia Warszawska). Wezwani po trzech dniach pastorzy poprzez modlitwę mieli wskrzesić Daniela Ekechukwu.

Pastor Godson umieścił na swoim Facebooku link do filmu, dzięki czemu wszyscy możemy stać się świadkami wskrzeszenia i powiedzieć za posłem: tak, widziałem wskrzeszenie.Film odnosi się do wiary i obrzędów zielonoświątkowców. Skupia się na osobie Reinharda Bonnke, niemieckiego pastora i ewangelizatora w ruchu zielonoświątkowym. Bonnke jest na stałe kojarzony z Afryką. W 1991 roku był nękany przez nigeryjskich muzułmanów za głoszenie herezji. Otrzymał dziesięcioletni zakaz wjazdu do kraju. W 2001 roku powrócił do Nigerii. Cudowne wskrzeszenie, jakiego miał dokonać w 2001 roku na Danielu Ekechukwu, opisywane głównie przez nigeryjską prasę, sprawiło, że jego osobą zainteresowały się miliony. I tak jest do dziś. Godson nie przetłumaczył filmu dla polskich katolików, żeby zainteresować ich tematem wskrzeszeń, sprowadził go dla swoich wiernych, gdy był jeszcze aktywnym pastorem kościoła zielonoświątkowego.

Co ciekawe, w Biblii Tysiąclecia również istnieje analogiczny fragment Listu do Hebrajczyków: "Dzięki dokonanym przez nich wskrzeszeniom niewiasty otrzymały swoich zmarłych. Jedni ponieśli katusze, nie przyjąwszy uwolnienia, aby otrzymać lepsze zmartwychwstanie (Hbr 11, 35). W "Faktach TVN" katolicki duchowny, znany i bardzo lubiany przez młodzież, dominikanin o. Paweł Gużyński potwierdza: wskrzeszenia się zdarzają. "Nawet nie trzeba głęboko grzebać tylko zajrzeć w życiorysy wielu świętych to znajdziemy tam udokumentowane fakty uzdrowień i wskrzeszeń".

Na koniec rada od autora, wynikająca z przemyślenia słów Godsona i o. Gużyńskiego: Jeśli stracisz, Czytelniku, kogoś bliskiego - nie zgadzaj się ze śmiercią tej osoby. Zamiast iść do księdza i zamówić pogrzeb, idź PO księdza i każ mu się gorliwie modlić. Wszak jest napisane w Piśmie: "Dzięki dokonanym przez nich wskrzeszeniom niewiasty otrzymały swoich zmarłych". Nie płać za "umarłych grzebać" (uczynki miłosierne względem ciała, Katechizm Kościoła Katolickiego). Zapłać za "umarłych wskrzeszać".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Maja oczy uszy , a nie widza i nie słyszą . Nie doceniają Bożej mocy , prymitywni mali ludzie , jeżeli Bóg przebywa poza czasem w wieczności to co jest dla niego nie możliwego uczynić . Jezus uzdrawia , leczy i wzbudza umarłych na podstawie wiary a nie ludzkiej logiki , to jest w innej rzeczywistości.? A jeśli nie wierzysz to nie zobaczysz żadnego cudu.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

no właśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2013 02:18

Opinia lekarza:

"W ciele pojawia się stężenie pośmiertne, na ciele plamy opadowe w charakterystycznych miejscach. Rogówka oka traci przejrzystość. Mogą rozpocząć się procesy gnilne, wszystko zależy od tego, jak długo od momentu zgonu ciało przebywa poza kostnicą. Trzeba pamiętać, że sytuacja miała miejsce w kraju o gorącym klimacie, więc proces rozkładu rozpoczyna się o wiele szybciej. Szczególnie szybko zachodzi w mózgu, który po kilku godzinach nawet w temp. pokojowej zaczyna się rozpływać. Oczywiście w kostnicy gnicie jest hamowane, jednak uszkodzenia zwłok nie da się cofnąć."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadałem sobie trud żeby to obejrzeć, czuje sie bardzo... nieprzekonany co więcej oglądając ten film przez cały czas miałem wrażenie, że jestem ofiarą jakiejś wyjątkowo niesmacznej zgrywy. Czy na w24 są jacyś lekarze? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby się wypowiedzieć n.t. w jakim stanie jest ciało człowieka po kilku dniach leżenia w kostnicy? Czy nie zaczynają się już procesy rozkładu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.