Facebook Google+ Twitter

"Godzilla" Garetha Edwardsa wkrótce w kinach! Zobacz trailer [WIDEO]

Film o najsłynniejszym potworze światowej kinematografii zapowiedziano na 16 maja 2014 r. "Godzilla" w reżyserii Garetha Edwardsa to reboot, któremu nie szczędzi się superlatyw już dziś.

 / Fot. Plakat filmuLegenda filmów katastroficznych znów pojawia się na dużym ekranie. Potwór, który doczekał się dziesiątków kinowych premier, setek komiksów i milionów fanów jest fenomenem kultury masowej, który wstrząsnął światem za sprawą japońskich pomysłodawców. Godzilla po raz pierwszy pojawiła się w 1954r. Japończycy z wytwórni Tōhō przedstawili wtedy produkcję "Gojira". Miano potwora to swoiste portmanteau oznaczające hybrydę wieloryba (kujira) i goryla (gorilla). Do tej pory Godzilla została sfilmowana aż 28 razy.

Obecnie Godzilla zapowiada swój powrót pod reżyserską pieczą Garetha Edwardsa. 37-letni Brytyjczyk, to ciekawa postać. Już choćby z racji skromnego dorobku artystycznego, co przy produkcjach w rodzaju tych jakie mu powierzono może zastanawiać. Wszak doświadczenie w świecie filmowym to najlepszy kapitał. Edwards legitymuje się zaledwie jednym filmem, który w zasadzie jest produkcją niezależną. "Strefa X" (tyt. oryg. "Monsters"), to jego wizytówka. Ta opowieść z gatunku science fiction okazała się być przekonująca dla producentów. Brytyjski reżyser zajął się nową Godzillą z budżetem 160 milionów dolarów. Wszystkiemu patronują Warner Bros., Legendary Pictures i Tōhō.

Gwiazdami jakie biorą udział w produkcji są Aaron Taylor-Johnson ("John Lennon. Chłopak znikąd", ""Anna Karenina"), Bryan Lee Cranston ("Szeregowiec Ryan", "Drive"), Elizabeth Olsen ("Jak uratowano Dziki Zachód", "Therese Raquin") i Juliette Binoche ("Angielski pacjent", "Cosmopolis"). Aktorzy podkreślają charakter przedsięwzięcia. NME cytuje przy tym Elizabeth Olsen: To rodzaj powrotu do korzeni oryginalnego japońskiego filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.