Facebook Google+ Twitter

"Godzina pytań" w Parlamencie Europejskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 08:42

Gwarancje dostępu do internetu, gwarancje bezpieczeństwa oraz przygotowania do szczytu klimatycznego w Kopenhadze to główne tematy drugiego dnia odbywającej się w Strasburgu plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego.

Dzisiaj odbędzie się także, zainaugurowana na poprzedniej sesji, „godzina pytań" do przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Duże zainteresowanie budzi dzisiejsze głosowanie w sprawie pakietu telekomunikacyjnego. Ma on chronić obywateli przed bezprawnym pozbawieniem dostępu do sieci. Przewiduje także większe prawa dla użytkowników telefonów i internetu, wzmocnienie konkurencji na rynku oraz modernizację wykorzystania częstotliwości radiowych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w południe.

Kolejny temat to debata o programie sztokholmskim czyli priorytetach Parlamentu w zakresie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. W związku z rosnącą liczbą wykroczeń w przestrzeni internetowej, posłowie zaproponują powołanie specjalnego Trybunału do ich sądzenia. Będzie to jeden z postulatów mających lepiej chronić prawa obywateli w Unii Europejskiej.

W europarlamencie odbędzie się tez debata na temat wydalenia dwudziestu siedmiu Afgańczyków z Francji i Wielkiej Brytanii do Kabulu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.