Facebook Google+ Twitter

"Godzinami o książkach" z Martą Fox

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, której gościem była autorka poczytnych książek, Marta Fox. W mieście nad Kamienną gościła ona po raz drugi, tym razem po dziesięcioletniej przerwie.

Marta Fox podczas spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzsztof KrzakKiedy Marta Fox debiutowała w 1992 roku książką "Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni", która była zbiorem opowiadań o miłości w różnych jej aspektach (miłość macierzyńska, braterska, erotyczna), przylgnęła do niej etykietka "odważnej pisarki erotycznej". - A przecież ja mówiłam w swoich utworach o nienasyceniu, tęsknocie, przemijaniu - mówiła w Ostrowcu pisarka. - Moje opowiadania nie ograniczały się tylko do tak zwanych "momentów".

Książki dla młodzieży, z którym Marta Fox jest utożsamiana obecnie zaczęła pisać z chęci udowodnienia recenzentom i kolegom literatom, że umie pisać nie tylko utwory nasycone erotyzmem, a poza tym chciała zachęcić do czytania swoją młodszą córkę, Agatę (dziś żonę Piotra Kupichy z zespołu "Feel"), która spędzała większość czasu przed telewizorem. To pod jej wpływem Marta Fox dociekała, co naprawdę interesuje młodzież. Wiadomości pozyskane od Agaty pisarka wykorzystała w swych pierwszych powieściach dla młodego czytelnika ("Batoniki Always miękkie jak deszczówka" i "Agaton - Gagaton: jak pięknie być sobą").
Marta Fox opowiadała też o swoich wnukach. / Fot. Krzysztof Krzak
Generalnie Marta Fox nie "zadręcza" swoich bliskich czytaniem własnych książek (ma ich obecnie w dorobku ponad 30). - Nie wyobrażam sobie, żebym rodzinę obarczała swoją pracą - mówiła podczas spotkania. - Oni mają swoje sprawy. Nie mam też takiej potrzeby proszenia, aby ktoś czytał to i konsultował w momencie, kiedy ja piszę. Natomiast to, co napisałam w danym dniu czytam sobie na głos, bo wtedy mogę wyłapać wszelkie potknięcia stylistyczne, eufoniczne. Mam wdzięcznego słuchacza w osobie mojego psa. To najwierniejszy facet w moim życiu, ja się nawet wysikać nie mogę, żeby on mnie nie podejrzał...

Ostatnio Marta Fox wydała kolejne trzy książki dla młodzieży: "Karolina XL zakochana", "Kaśka podrywaczka" i "Karolina XL". Fragmenty tej ostatniej można było usłyszeć w autorskiej interpretacji pisarki podczas spotkania w ostrowieckiej bibliotece.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie znam książek tej autorki. Ale się rozejrzę za jakąś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.