Gol Lewandowskiego, kontuzja Błaszczykowskiego w meczu 7. kolejki Bundesligi

W meczu 7. kolejki Bundesligi, Hannover 96, z Arturem Sobiechem w składzie, podejmował Borussie Dortmund, w barwach której zagrało trzech reprezentantów Polski. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Od pierwszych minut oba zespoły pokazywały ciekawy, szybki ofensywny futbol. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, kiedy to Artur Sobiech oddał mocny strzał z okolic pola karnego, z trudem obroniony przez Romana Weidenfellera. Chwilę później były napastnik m.in. Polonii Warszawa ostro zaatakował Svena Bendera w pojedynku główkowym i mógł za pomaganie sobie łokciem nawet wylecieć z boiska. Na szczęście dla reprezentanta Polski skończyło się na żółtej kartce i mógł on kontynuować spotkanie.

Tymczasem na boisku do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić piłkarze mistrza Niemiec. Dortmundczycy wreszcie dopięli swego i w 26. minucie przeprowadzili akcję, po której wyszli na prowadzenie. Doskonale w pole karne zagrał Łukasz Piszczek, a swojego drugiego gola w tym sezonie w Bundeslidze zdobył Robert Lewandowski. Dla Piszczka była to czwarta asysta. "Lewy" zaliczył drugie trafienie w Bundeslidze w tym sezonie.

Zdobyty przez Borussie gol nie zmienił obrazu i nadal kibice oglądali zacięte widowisko. Niestety po radości ze zdobytej bramki przez Lewandowskiego polskich kibiców czekał też smutny obrazek na AWD-Arenie. W końcówce pierwszej połowy Jakub Błaszczykowski w trakcie rajdu prawą stroną boiska tak niefortunnie stanął, że doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony przez Kevina Grosskreutza. Jakby tego było mało w ostatniej minucie pierwszej części gry Łukasz Piszczek wybijając piłkę z bramki po strzale Didiera Ya Konana z całym impetem uderzył w słupek. Wyglądało to bardzo groźnie, jednak reprezentant Polski był zdolny do dalszej gry.

Po zmianie stron to właśnie Piszczek mógł podwyższyć prowadzenie gości. Tym razem podawał Lewandowski, a były gracz m.in. Herty Berlin z huknął na bramkę Rona-Roberta Zielera, piłka jednak trafiła w słupek.

W odpowiedzi Hannover, a konkretnie Mario Eggiman zdobył bramkę, której jednak sędzia nie uznał. Arbiter dopatrzył się faulu w ofensywie przez jednego z graczy gospodarzy i była to conajmniej kontrowersyjna decyzja.

Chwilę później Piszczek znów niemal zdobył bramkę, tyle że... samobójczą. Na szczęście na posterunku był golkiper mistrza Niemiec.

W 66. minucie boisko opuścił, mający za sobą udany mecz, Artur Sobiech. Polaka zmienił Mame Diouf i jak się później okazało była to kluczowa zmiana dla losów tego spotkania.

W 78. minucie Diouf jeszcze fatalnie spudłował, trafiając w Weidenfellera. Jednak niespełna 10. minut późnej Senegalczyk po rzucie wolnym wykorzystał zamieszanie w polu karnym Borussii i wpakował futbolówkę do bramki.

Warto wspomnieć, że Hannover ostatni kwadrans grał czterema napastnikami, jednak taka taktyka Mirko Slomki opłaciła się, albowiem końcówka spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy.

Po bardzo zaciętym meczu oba zespoły podzieliły się punktami. Polacy nie zawiedli. Artur Sobiech do momentu zejścia z placu gry prezentował się przyzwoicie i przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć mecz z golem na koncie. Robert Lewandowski jak zwykle toczył ciężkie boje z rywalami, a do tego zdobył bramkę. Piszczek grał ofiarnie zarówno z tyłu jak i w ofensywie i był jednym z najlepszych aktorów tego widowiska. Błaszczykowski zakończył mecz bardzo pechowo, ale zanim opuścił boisko rozgrywał bardzo dobre zawody.

Hannover 96- Borussia Dortmund 1-1
Mame Diouf dla Hannoveru 86. minuta - Robert Lewandowski dla Borussii 26. minuta.