Facebook Google+ Twitter

Gołdap. Szpital na granicy upadku. Ale jest nadzieja na ratunek

Liczba szpitali w kraju spada. Byłoby źle dla mieszkańców powiatu, gdyby szpital w Gołdapi miał podzielić los tych, których nie ma już na liście polskich szpitali. Jest nadzieja na ratunek – nie traćmy nadziei, wszak umiera ona ostatnia.

W Polsce co roku ubywa szpitali. Są rozwiązywane z braku środków na utrzymanie. Większość z tych, które istnieją, bardzo często mają stare, wyeksploatowane budynki i pomieszczenia wewnętrzne, a nade wszystko cierpią na złe wyposażenie w sprzęt techniczny i medyczny. Podobną sytuację ma szpital powiatowy w Gołdapi, w woj. warmińsko-mazurskim. Od lat placówka boryka się z poważnymi problemami finansowymi – czytamy w portalu wspolczesna.pl.

Szpital gołdapski miał już kilka prób ratunkowych. Bez powodzenia. Były też próby przekształcenia go w spółkę. Także bez skutku. Mimo przeszkód, władze powiatu nie poddają się – podejmują kolejne próby, aby w końcu uratować szpital. Tym razem ma przyjść z pomocą audyt, prowadzony profesjonalnie przez niezależną firmę. Audyt - w wykonaniu ekspertów - zostanie ukierunkowany, głównie na wycenę majątku szpitala oraz analizę możliwości i perspektyw jego rozwoju.

Aktualnie sytuacja finansowa szpitala w Gołdapi wygląda tragicznie. Długi stare i nowe sięgają około 11 mln zł. Ale w ciemnym tunelu zła jest pewne światełko nadziei. Wiesław Jurgielewicz, dyrektor SP ZOZ, informuje, że obecnie szpital nie przynosi już strat. Oczywiście musi "spłacać stare zobowiązania". Ten oczywisty warunek nie pozwala rozwijać się i inwestować – wyznaje ze smutkiem dyrektor w wspolczesna.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.