Golden League: Małachowski, Pyrek, Rogowska i Janik na podium

Podczas zawodów Złotej Ligi w Berlinie aż czworo Polaków uplasowało się na podium: Piotr Małachowski (drugi, rzut dyskiem), Monika Pyrek (druga, skok o tyczce), Anna Rogowska (trzecia, skok o tyczce) i Igor Janik (trzeci, rzut oszczepem).

Piotr Małachowski / Fot. Radosław Pawłowski, Wikipedia (GNU)Konkurencja rzutu dyskiem, chociaż rozgrywana podczas mityngu Złotej Ligi w Berlinie, nie jest zaliczana do cyklu Golden League w bieżącym sezonie lekkoatletycznym. W zawodach zwyciężył mistrz olimpijski - Estończyk Gerd Kanter, który uzyskał wynik 67,88 m. Drugie miejsce zajął nasz wicemistrz olimpijski - Piotr Małachowski. Polak posłał dysk na odległość 67,70 m - zabrakło mu zatem do zwycięstwa tylko 18 cm. Trzecie miejsce zajął natomiast prowadzący przez większą część konkursu zawodnik gospodarzy - Niemiec Robert Harting (66,17 m). Słabo podczas zawodów w Berlinie spisał się brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Virgilijus Alekna. Litwin zajął dopiero szóste miejsce uzyskując wynik 64,06 m.

Drugie miejsce zajęła również Monika Pyrek w konkursie skoku o tyczce. Polka w niedzielnym konkursie pokonała wysokość 4,78 m. W zawodach zwyciężyła mistrzyni olimpijska - Rosjanka Jelena Isinbajewa, która uzyskała wynik 4,83 m. Trzecie miejsce zajęły natomiast ex aequo Fabiana Murer i Anna Rogowska. Brazylijka i Polka uzyskały rezultat 4,68 m. Wysokość tę pokonała również Niemka Anna Battke, która zajęła piąte miejsce.Monika Pyrek / Fot. Sławek, Wikipedia, CC

Na podium znalazł się również oszczepnik Igor Janik. Polak posłał oszczep na odległość 83,52 m. W zawodach zwyciężył Fin Tero Pitkämäki (86,53 m) przed Norwegiem Andreasem Thorkildsenem (85,48 m).

W niedzielnych zawodach brały udział również dwie polskie sztafety - żeńska i męska na dystansie 4x100 m. Panowie w składzie: Marcin Jędrusiński, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk i Kamil Masztak zajęli czwarte miejsce (zwyciężyli Brytyjczycy przed Niemcami i Francuzami), natomiast Panie - Marta Jeschke, Ewelina Klocek-Ptak, Iwona Ziółkowska i Marika Popowicz - nie ukończyły biegu (zwyciężyły Brytyjki przed Niemkami i drużyną międzynarodową).