Gole Polaków w zagranicznych ligach

Kolejny udany weekend zaliczyli polscy piłkarze grający w zagranicznych klubach. Nasi rodacy tym razem zdobywali bramki w rozgrywkach ligi angielskiej, cypryjskiej, greckiej i belgijskiej.

Kamil Kosowski. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiNa angielskich boiskach ponownie rozszalał się Marek Saganowski, trafiając 2 razy do siatki rywali w 29. i 42. minucie, wygranego 3:1 przez Southampton meczu z Preston North End.

Jak ktoś myśli, że efektowne bramki można zobaczyć jedynie w meczach na najwyższym europejskim poziomie, odsyłam go na samo dno angielskiej Premiership, gdzie na St.Marry’s stadium przyjechał wspomniany Preston.W sobotnie popołudnie mogliśmy przekonać się, że polskie produkty na wyspach brytyjskich są produktami wysokiej jakości.

Po raz 6. w tym sezonie udowodnił to Marek Saganowski. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pierwsza bramka Polaka, mogąca z powodzeniem promować się hasłem ''dobre, bo polskie''. Popularny Sagan w 29. minucie popisał się mocnym półwolejem z ok.18 metrów tuż pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości; natomiast przed przerwą zachwycił samotnym rajdem przez pół boiska zakończonym kolejnym golem.

Na południu Europy Polacy również strzelali podczas minionego weekendu. Na wyspie Afrodyty dwie bramki strzelił Kamil Kosowski a jedną dołożył Marcin Żewłakow w wygranym 4:0 meczu Apoelu Nikozja z Atromitosem Geroskipou. W 19 minucie popularny ''Kosa'' dobrze wyszedł na wolne pole uderzając płasko obok wychodzącego bramkarza. Na 3:0 podwyższył były napastnik Excelsioru, Mouscron dobijając piłkę głową z 6 metrów po nie udanej interwencji bramkarza gości. Wynik ustalił ponownie Kosowski ku rozpaczy wściekłego obrońcy Atromitosu który dał się oszukać niczym na podwórku.

Na deser o dwóch wykorzystanych jedenastkach . W hicie belgijskiej ekstraklasy na Constant Vanden Stock przyjechali mistrzowie kraju którzy jak przed kilkoma dniami w pucharze UEFA dostali ''bagaż'' bramek ulegając tym razem 2:4. Swoją cegiełkę do sukcesu Anderlechtu dołożył w 66 minucie Marcin Wasilewski wykorzystując popularne ''wapno''.

Podobnie dobrym akcentem zakończył swój występ Maciej Żurawski wykorzystując rzut karny w meczu Larisy z Arisem Saloniki zakończonym remisem 1:1.