Facebook Google+ Twitter

Golec uOrkiestra i Kaliber 44 gwiazdami Dni Ostrowca

W piątek, 24 czerwca 2016 roku, wraz z rozpoczęciem wakacji rozpocznie się trzydniowe święto Ostrowca Świętokrzyskiego, na które zaprasza Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński i Miejskie Centrum Kultury.

Plakat Dni Ostrowca 2016. / Fot. www.mck.ostrowiec.plGwiazdami tegorocznej imprezy organizowanej od 1968 roku będą formacje Golec uOrkiestra i hip - hopowy duet braci Michała i Marcina Martenów Kaliber 44. Pierwszy zespół zagra w sobotę, 25 czerwca o godzinie 20.30 na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, natomiast drugi zagra o tej samej godzinie w niedzielę w amfiteatrze w Parku Miejskim. Te dwa miejsca będą głównymi, gdzie odbywać się będą tegoroczne wydarzenia Dni Ostrowca Świętokrzyskiego.

Świętowanie rozpocznie się w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury wernisażem wystawy "Świat techniki w miniaturze" (piątek, godz. 17), po czym w miejskim amfiteatrze i w jego otoczeniu rozpoczną się świętojańskie "Cuda - Wianki", na które złożą się m.in. poszukiwania baśniowego kwiatu paproci, warsztaty plastyki obrzędowej polegające na pleceniu wianków, które następnie (o godz. 22) z udziałem Teatru Ognia Enzonda zostaną puszczone na wody dużego stawu w parku. Wcześniej, bo o godzinie 18 w amfiteatrze rozpocznie się Friends Meeting Night z udziałem całej plejady bardziej lub mniej znanych didżejów, którzy mają zamiar grać bez przerwy do godziny 4.00 w sobotę. Za dekami staną m.in. Vincent Vik, Cathy Jane, TreyVinter, Anonymous Team i kilku innych.Plakat Dni Ostrowca 2016. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl

Sobota to przede wszystkim Piknik Samorządowy na Stadionie Sportowym KSZO, który rozpocznie się już o godzinie 10. Cztery godziny później wystartuje prezentacja Ostrowieckich Rozmaitości Muzycznych z udziałem ukraińskich gości z zaprzyjaźnionej z Ostrowcem Świętokrzyskim Białej Cerkwi. Oprócz nich na scenie zaprezentują się chóry, zespoły i formacje związane z Miejskim Centrum Kultury oraz ostrowieckimi szkołami muzycznymi i studiami tańca, m.in. Tremolo, Wiolinki, szkoły tańca: Progres i Twist, chór Canto Amici. Przed koncertem orkiestry z Milówki, ostrowczan do tańca porwą wywodzące się z Ostrowca Świętokrzyskiego dyskotekowe zespoły Master Team i Champion.

Ostatniego dnia tegorocznego święta miasta dominować będzie muzyka hip - hop i breakdance. O godzinie 15 w amfiteatrze rozpocznie się przeszło pięciogodzinny koncert z udziałem lokalnych i przyjezdnych raperów oraz b-bojów, wśród nich: Kuri Erce, NDS, Dwa7dwieście, DJ Wudu, Studio tańca i Rozwoju Ruchowego 3 Your Mind i BBoyowe Siły Zbrojne. Na zakończenie na scenie pojawi się Kaliber 44 promujący swój nowy album "Ułamek tarcia".

Dla miłośników aktywnego świętowania Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele konkursów i zabaw, które odbywać się będą w hali sportowo - widowiskowej i na pływalni "Rawszczyzna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dzieje się, oj dzieje ! wspaniale! Brawo Ostrowiec Ś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moc atrakcji... tylko pozazdrościć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.