Facebook Google+ Twitter

"Golem" - Gustav Meyrink

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-14 22:27

Okultysta i mistyk epoki modernizmu. Jeden z czołowych twórców fantastyki grozy (weird-fiction), buddysta, znawca Kabały i miłośnik fenomenów parapsychicznych.

 / Fot. okładkaGustav Meyrink, właśc. Gustav Meyer (ur. 19 stycznia 1868 we Wiedniu, zm. 4 grudnia 1932 w Starnberg) - pisarz austriacki pochodzenia żydowskiego. Okultysta i mistyk epoki modernizmu. Jeden z czołowych twórców fantastyki grozy (weird-fiction), buddysta, znawca Kabały i miłośnik fenomenów parapsychicznych. Przez wielu uznawany za prekursora Franza Kafki, surrealizmu oraz powieści egzystencjalnej.

Golem to najgłośniejsze dzieło „Szatana z Pragi”, ezoteryczna powieść oniryczna, która wprowadza czytelnika w świat tarota, magii, kabały i legendy o Golemie - człowieku ulepionym z gliny. Autor sięgnął do legendy o sztucznym człowieku stworzonym w XVI-wiecznej Pradze przez rabina i alchemika Liwę ben Becalela mocą kabalistycznej formuły, ażeby zadać wiele pytań, na które nie zawsze znajdujemy odpowiedzi. Powieść na niektóre pytania odpowiada, inne pozostają osnute mgłą tajemnicy. Czy Atanazy jest Golemem, czy pewne rzeczy na zawsze pozostaną niepoznawalne, czy dla ludzi dostępna jest „wyższa wiedza”?

Szczegóły
* Rodzaj literatury: Beletrystyka
* Wydawca: Novae Res, Gdynia 2008
* Wydanie: Pierwsze
* Liczba stron: 267
* ISBN: 978-83-61194-60-6
* Nośnik: PDF

Nadesłała: Anna Michałek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.