Facebook Google+ Twitter

Golenie - udręka mężczyzny?

Dla sporej grupy mężczyzn stanowi to swego rodzaju problem ze względu na konieczność a czasem nawet obowiązek golenia się.

Maszynka jednorazowa / Fot. Paweł DudekKtóry z mężczyzn choć raz w życiu nie był zażenowany porannym goleniem? Mężczyźni robią to aby lepiej wyglądać, aby lepiej się czuć, czasem broda (zwłaszcza obfita) nie jest dobrze odbierana przez otoczenie, np. pracodawcę. Właściwie nikt nie może nakazać golenia się, choć czasem etykieta biznesowa wskazuje aby to robić. Pozbywanie się zarostu na twarzy może być nieprzyjemne. Ale czy zawsze? Jakie są jeszcze powody, że to robimy i jakie są sposoby na gładką skórę twarzy?

To dla niej


Dużą rolę odgrywają preferencje partnerek. - Wolę jak mój chłopak jest ogolony, wtedy zdecydowanie ma milszą skórę na twarzy - mówi Ilona, uczennica liceum. Z pewnością znajdą się też zwolenniczki zarostu a upodobania są niezależne od wieku. Tak czy inaczej to też kobiety sprawiają, że mężczyźni się golą.

Jednorazowa maszynka do golenia


Czasem tylko z nazwy jednorazowa, bo można jej użyć wiele razy, o ile ostrza nie są zbyt stępione. Zwykle jest wykonana z tworzywa sztucznego i posiada pasek nawilżający, który łagodzi podrażnienia. Cena - od dwóch do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Przy założeniu, że golimy się najtańszą wersją co drugi lub trzeci dzień, daje to nam miesięcznie koszt ponad dwudziestu złotych. Do tego należy doliczyć krem lub piankę - od trzech do kilkudziesięciu złotych.Autor artykułu z maszynką do golenia / Fot. Paweł Dudek

Golarka elektryczna


Zasada jej działania opiera się na tym, że jedno ostrze (żyletka) jest napędzane silniczkiem elektrycznym. Natomiast drugie nieruchome ostrze przypomina siateczkę z otworkami, w które wchodzi zarost. Podczas działania golarki ruchome ostrze obcina zarost, który wystaje z ostrza nieruchomego. Golarka pobiera energię z sieci (golarka sieciowa) bądź z baterii. Cena golarek wynosi od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. W najdroższych modelach są zainstalowane nawet odtwarzacze mp3.

Brzytwa


Kiedyś dość popularna była brzytwa, ale ze względu na to, że wynaleziono wspomnianą wyżej maszynkę jednorazową oraz golarkę elektryczną, rzadko się ją dziś stosuje. Poza tym brzytwy należało co pewien czas naostrzyć co było dość kłopotliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

hehe:D tekst o goleniu się? ... :P xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, czasem bywa to irytujące. Fajnie byłoby mieć jeden miesiąc w roku, w którym nie trzeba się golić, a zarost by nie rósł :) Ta... btw maszynki elektryczne golą mniej dokładnie niż tradcyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I pomyśleć, że ja swojego nie mogę namówić żeby się nie golił...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.