Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15957 miejsce

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji i wykluczeniu ma sens

6 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Goleniowie, odbyła się pierwsza z cyklu konferencji objętych honorowym patronatem Poseł na Sejm RP Magdaleny Kochan pt. „Przeciwdziałanie demoralizacji – stan aktualny, a perspektywy na przyszłość”.

Magdalena Kochan - Poseł na Sejm / Fot. Ryszard Jan ZagórskiKonferencje te są organizowane w ramach projektu innowacyjnego „Wypracowanie programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży w powiecie goleniowskim”.
Ekspertami wygłaszającymi referaty podczas pierwszej konferencji byli: Magdalena Kochan – poseł na Sejm RP, Arkadiusz Krupa – Sędzia Sądu Rejonowego w Goleniowie, Agata Wilińska–Onyśko – przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie, dr Zbigniew Łukaszewski – Dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury, Prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Celem konferencji organizowanych jest omówienie przyczyn demoralizacji nieletnich, metod rozpoznawania ich potrzeb oraz wskazanie najefektywniejszych sposobów działań prewencyjnych. Arkadiusz Krupa - Sędzia / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Magdalena Kochan, poseł na Sejm RP, mówiła o tym, że musimy otworzyć oczy i wykonywać kroki w kierunku otwarcia na drugiego człowieka zamiast utyskiwania, że młodzież jest gorsza niż była kiedyś. Powinniśmy wkraczać w momencie kiedy dziecko ma problem. Wspierać rodziny potrzebujące. W pewnym momencie zwróciła się do wprost do zebranych: „Pamiętaj czego tobie brakowało jak miałeś 7, 8, 15, 18 lat - i to staraj się dać swojemu dziecku. (…) Nasz dorosły stosunek do nich zaowocuje lepszym życiem tych, którzy przyjdą po nas...”

Sędzia Arkadiusz Krupa dużo mówił o... ustawie z 1982 r. dotyczącej przestępstw nieletnich obowiązującej do dzisiaj. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, że nasze prawodawstwo nie daje możliwości egzekwowania nakładanych kar. W efekcie tej sytuacji nieletni nie ponoszą konsekwencji za swoje niezgodne z prawem czyny.

Czytaj też: relację z II części konferencji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Robercie, zagadnienie jest rozwojowe. Wszystko dopiero się zaczyna. Dotychczasowe działania w tym zakresie były prowadzone przez różne osoby i instytucje. Teraz mówi się o postawieniu diagnozy, którą w oparciu o swoje badania ma dokonać UAM w Poznaniu. Ale także już zaczęło się mówić o współdziałaniu i koordynacji działań, co nie jest łatwe. W tym materiale starałem się, jak napisała Fania, to przekazać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Konferencje te są organizowane w ramach projektu innowacyjnego „Wypracowanie programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży w powiecie goleniowskim”."
Ryszardzie, a jakie inne i konkretne działania w ramach projektu podjęto? Czy wpłynęły pozytywnie na dzieciaki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Stach
  • Stanisław Stach
  • 10.06.2011 19:06

To chyba jakiś pozątek działan ia. Dlatego tak jakoś cicho, ale wkrótce powinno sie ruszyć. Dobre te ststystyki, bo przemawiająe i wiele wyjasniajace. Jak wynika z tekstu pan Łukaszewski jest niezłym animatorem w tym środowisku, ale ilu jeszcze jest z nim? Liczy sie działanie i to już się zaczęło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważniejsze jest chyba działanie a zwłaszcza jego efekty. No, ale propaganda tez musi być.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fania Kobielska
  • Fania Kobielska
  • 10.06.2011 14:23

Rozumie się nie jest to sprawozdanie tylko to co było sednem. Ziarno prawdy o problemie jest ważniejsze od wychwalania kogoś za coś. Tu zaczyna się coś ważkiego dziać.
Wielki plus dla Goleniowa i ludzi, którzy to zaczynają trawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.