Facebook Google+ Twitter

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji - relacja z konferencji, cz. II

15 czerwca 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Goleniowie odbyła się druga z cyklu objętych honorowym patronatem Poseł na Sejm RP Magdaleny Kochan konferencji pt. „Przeciwdziałanie demoralizacji – stan aktualny a perspektywy na przyszłość”.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan Zagórski Uczestnikami tej konferencji, podobnie jak poprzedniej, były osoby na co dzień pracujące z młodzieżą z całego pow. goleniowskiego. Prelegenci, wykładowcy, przekazali ważną wiedzę związaną z przyczynami demoralizacji i sposobami jej zapobiegania. Dużo wskazówek płynących z praktycznych działań dotyczyło form walki z tym groźnym zjawiskiem społecznym.

Małgorzata Figura – z-ca Naczelnika Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie – omówiła temat przestępczości nieletnich i działań profilaktycznych podejmowanych na terenie całego powiatu.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan ZagórskiMałgorzata Gruszecka – prokurator Prokuratury Rejonowej w Goleniowie – scharakteryzowała „Procedury postępowania wobec dziecka jako ofiary przemocy w postępowaniu karnym, oraz zasady stosowania środków wychowawczych i kar wobec nieletnich”.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan ZagórskiMonika Gajda – terapeuta i pedagog –wyjaśniała problemy związane z zaburzeniami zachowania w okresie adolescencji i profilaktyką oraz terapią.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan ZagórskiMonika Łupińska-Pędziwiatr – kurator zawodowy, specjalista w Sądzie Rejonowym w Goleniowie, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu seksuologii – mówiła o profilaktyce przedwczesnej inicjacji seksualnej jako jednym z elementów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu młodzieży.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan Zagórski Magdalena Dudziak-Mużyło – dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo‑Wychowawczej w Goleniowie z filią w Nowogardzie – przedstawiła zmiany organizacyjne w swej placówce jako jeden z etapów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

Goleniów. Przeciwdziałanie demoralizacji / Fot. Ryszard Jan ZagórskiDr Maria Dąbrowska-Bąk z Zakładu Resocjalizacji UAM w Poznaniu zaprezentowała wstępne wyniki badań przeprowadzonych na konkretnych grupach dzieci i młodzieży z pow. goleniowskiego. Analiza tych wyników wskazuje na wiele przyczyn demoralizacji, które muszą być jeszcze zweryfikowane w toku dalszych badań i analiz.

Tomasz Macul - kierownik Zespołu Kuratorów Zawodowych w Sądzie Rejonowym w Goleniowie zapowiedział następną konferencję we wrześniu. Wskazał na potrzebę spotkań w mniejszych grupach, aby mówić o konkretnych rozwiązaniach.

Przypomnę, że była to kolejna konferencja realizowana w ramach projektu innowacyjnego pn. „Wypracowanie programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży w powiecie goleniowskim”. Konferencja inaugurująca tego projektu odbyła się 18 marca 2011 r. Odsyłam do artykułu: Kosztowne przeciwdziałanie czy sensowne zapobieganie?

Czytaj też: pierwszą część relacji z konferencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kasia Beśka
  • Kasia Beśka
  • 21.06.2011 09:52

Pomimo, że jestem jeszcze młoda, to zauważam różne zachowania moich koleżanek i kolegów co najmniej dziwne i chyba podchodzące pod te zagadnienia omawiane na tej konferencji. Ciekawe jaki będzie udział modzieży w tym przeciwdziałaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.