Facebook Google+ Twitter

Gollob czy Hampel? Zapowiedź finału IMP w Zielonej Górze

Już w najbliższą sobotę na torze aktualnego mistrza Polski Falubazu Zielona Góra zostanie rozegrany finał indywidualnych mistrzostw Polski. Zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie. Zdobytego przed rokiem złota broni Tomasz Gollob.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Adrian_Miedzinski_(2009).jpg&filetimestamp=20100621103609Po emocjach związanych z Drużynowym Pucharem Świata w najbliższy weekend będziemy emocjonować się rywalizacją o tytuł najlepszego żużlowca w Polsce. Na torze w Grodzie Bachusa zostanie rozegrany bowiem finał zawodów o IMP.

Początki rozgrywania IMP sięgają początków sportu żużlowego w Polsce. Pierwsze turnieje mistrzowskie rozgrywano na odpowiednio przystosowanych motocyklach drogowych, z podziałem na klasy, w zależności od pojemności silnika. Począwszy od 1949 roku, kiedy uformowały się struktury żużlowe w Polsce, indywidualne mistrzostwa Polski rozgrywane są na obecnie obowiązujących zasadach. W 1957 roku przyjęto zasadę, iż finał o tytuł najlepszego żużlowca rozgrywany będzie na torze aktualnego mistrza Polski w drużynie. Od tego czasu tylko kilkakrotnie odstąpiono od tej reguły.

Rekordzistą pod względem ilości tytułów mistrzowskich jest Tomasz Gollob, który zdobył złoty medal aż ośmiokrotnie. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał były zawodnik gorzowskiej Stali i Gdańskiego Wybrzeża Zenon Plech. Po cztery trofea wywalczyli rybniczanin Andrzej Wyglenda oraz Florian Kapała.

Tegoroczne dwa półfinały rozegrano na torze w Łodzi i Pile. W pierwszym wygrał obrońca tytułu oraz główny faworyt do tegorocznej wygranej, Tomasz Gollob w drugim zwyciężył powracający do dawnej formy, wicemistrz Polski z zeszłego roku, obecnie zawodnik tarnowskiej Unii Krzysztof Kasprzak.

Tytuł mistrzowski podczas zeszłorocznego finału rozegranego na toruńskiej MotoArenie zdobył
Gollob, który okazał się wówczas lepszy od Kasprzaka i Janusza Kołodzieja. Głównym faworytem do tegorocznej wygranej wydaje się "Chudy" - prezentuje w tym sezonie życiową formę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z powodu złych warunków atmosferycznych dzisiejszy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski został odwołany. Nowy termin finału to 18 września.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Gollob ! Forma w jakiej się znajduje nie pozostawia wątpliwości, kto jest aktualnie najlepszym zawodnikiem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jeśli nie zdarzy się jakiś defekt, lub wykluczenie, Chudy może zdobyć komplet. Jarek Hampel to klasa sama w sobie, ale w sobotę faworyt jest tylko jeden.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.