Facebook Google+ Twitter

Gollob zwycięża w Grand Prix Słowenii!

Tomasz Gollob w pięknym stylu zwyciężył w słoweńskim Krsko podczas pierwszej rundy cyklu Grand Prix. Drugie miejsce po zaciętej walce w finale wywalczył Duńczyk Nicki Pedersen, a trzeci był jego rodak Hans Andersen.

Tomasz Gollob znowu na szczycie - Polak zwyciężył w Grand Prix Słowenii w Krsko / Fot. Michał Głuszak, WIKIPEDIATuż przed momentem skończyło się Grand Prix Słowenii. Tor w Krsko okazał się szczęśliwy dla Tomasza Golloba, który odniósł zwycięstwo w pięknym stylu. To było pierwsze zwycięstwo Polaka w całej historii startów w Słoweńskim Grand Prix.

Gollob start w Krsko zaczął niezbyt obiecująco, przyjeżdżając w swoim pierwszym biegu na ostatniej czwartej pozycji, później było już tylko lepiej. Kolejne dwa biegi Polaka, to drugie miejsca, następnie Gollob już tylko triumfował, awansując do półfinału z drugiej pozycji z dorobkiem 10 punktów. W swoim półfinale Gollob zmierzył się między innymi z Jasonem Crumpem, Australijczykiem, który zapowiadał walkę o zwycięstwo, pewnie wychodząc ze startu nie pozostawił jednak złudzeń przeciwnikom i pewnie awansował do finału.
W finale obok Golloba stanęli: główny faworyt do zwycięstwa obrońca tytułu mistrzowskiego Duńczyk Nicki Pedersen, jego rodak Hans Andersen oraz Szwed Andreas Jonsson. Napięcia finałowego biegu nie wytrzymał Szwed, który dotknął taśmy i został wykluczony z biegu. W ostatecznej rozgrywce Tomasz Gollob już na starcie objął prowadzenie, zaś za jego plecami fenomenalną walkę stoczyli Duńczycy Nicki Pedersen i Hans Andersen.

Pozostali Polacy nie awansowali do finałów. Krzysztof Kasprzak ukończył zawody na 12. miejscu, a Rune Holta na 14. O ile występ Kasprzaka można uznać za udany, gdyż był to pierwszy start Kasprzaka jako zawodnika cyklu Grand Prix, tak postawa Norwega z polskim paszportem na pewno może budzić wątpliwości, a jego 14. miejsce na pewno nie jest powodem do radości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nareszcie wygrał gdzieś poza Bydgoszczą... Szkoda, że tylko dzięki szczęściu, ale te ponoć sprzyja lepszym ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest właśnie najgorsze, bo Tomek ma dobrze przygotowany sprzęt, a na każdym torze szuka "ścieżki" z Bydgoszczy, gdzie jeżdżąc pod bandą tak się napędza, że nie daję nikomu szans. Może w końcu zmądrzeję i da się przekonać do krawężnika :)

Zastanawiam się czy przypadkiem do Leszna nie pojechać na GP ... Ehhh ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jasne, że wygrywał :) I nawet z tym biciem serca masz rację ;) ale przykleić się do krawężnika nie potrafił :P A inni potrafili :)

Ale jak mówisz, najważniejsze, że wygrał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel w 4. wyścigach startował z pierwszej pola i za każdym razem ze startu wygrywał. A swoim stylem jazdy przyprawiał kibiców pewnie o szybsze bycie serca. Ale najważniejsze jest to, że wygrał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, Gollob może dziękować niebiosom, że spadł deszcz :) O pięknym stylu ciężko mówić, kiedy w 3 wyścigach Tomek startował z 1. pozycji startowej, która była gwarantem zwycięstwa przy takim stanie trou, a mimo to Gollob miał kłopoty w niektórych sytuacjach, by wygrać te wyścigi - cóż Gollob przy krawężniku jeździć nie potrafi :P

Nie mniej jednak należą się brawa, które sam biłem z radości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.