Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34924 miejsce

Goło i wesoło na łódzkiej Fali

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-10-13 11:33

Ponad 200 golasów kąpało się w sobotnią noc w basenach aquaparku Fala. Na organizowaną już po raz drugi Noc Naturystów zjechali goście m.in. z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Kielc i Poznania.

 / Fot. Express IlustrowanyNa ogół przyjeżdżali parami, nie brakowało też całych rodzin, a nawet grup zorganizowanych (np. busem przyjechali fani naturyzmu z Wielkopolski). Najmłodsi mieli po 5 lat, a najstarsi są już na emeryturze.

- Byliśmy na pierwszej imprezie i bardzo nam się podobało, dlatego przyjechaliśmy ponownie. Jest tu pełna kultura i sporo atrakcji - mówi 36-letni Andrzej Mazurek z okolic Poznania. - Jestem naturystą od trzech lat, od czasu, kiedy trafiłem przypadkiem na „gołą" plażę. Moim zdaniem, naturyści są ludźmi bardziej inteligentnymi niż tekstylni. W ich towarzystwie nie ma chamstwa.

- Latem spotykamy się nad morzem, m.in. na plażach dla naturystów w Grzybowie, Dźwirzynie, Rowach i Międzyzdrojach - dodaje spotkany przed kąpieliskiem pan Paweł. - Poza sezonem zostaje nam Poznań i ostatnio Łódź. Część z nas jeździ też na wyprawy do aquaparku w Czechach.

Naturyści podczas czterogodzinnej imprezy ćwiczyli m.in. wodny aerobik, spacerowali w dmuchanej kuli. Prawdziwym hitem było jednak „naparzanie", czyli zabieg aromaterapii w saunie, podczas którego na rozgrzane kamienie lano specjalne olejki.

- Po raz pierwszy na imprezie dla naturystów zjawiły się u nas wraz z rodzicami dzieci. Było ich około 15, zorganizowaliśmy dla nich specjalny program - mówi Lidia Piekarska, rzecznik aquaparku. - Kolejna impreza odbędzie się być może jeszcze w tym roku. Na razie uczestnikom rozdaliśmy ankiety m.in. z pytaniem, jak często chcieliby do nas przyjeżdżać na podobne wieczory.
(kd)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomasz  Szymocha
  • Tomasz Szymocha
  • 29.11.2010 17:39

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.