Facebook Google+ Twitter

Gołota vs Saleta. Czy dojdzie do walki pomiędzy bokserami?

Jeszcze w tym roku w ringu prawdopodobnie dojdzie do starcia Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Pomysł na zorganizowanie tego pojedynku nie jest nowy, ale ma duże szanse powodzenia.

 / Fot. Matt Borowick, Creative Commons 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andrew_Golota.jpg?uselang=pl Obaj bokserzy nie zdradzają wiele szczegółów pojedynku, który miałby odbyć się jeszcze w tym roku. Saleta potwierdza, że padła propozycja zorganizowania takiej walki. Na "tak" jest także Gołota. "Jeżeli w ten projekt zaangażuje się pan Zygmunt Solorz i telewizja Polsat, będzie to gwarancją jakości i walka się odbędzie" - komentował Andrzej Gołota.

Czytaj także: Zamieszanie wokół Witalija Kliczki. Bokser nie kończy kariery

Na początku listopada Gołota miał walczyć ze swoim byłym rywalem Riddickiem Bowe'em. Tym razem walka nie miała odbywać się na zasadach boksu, a MMA z elementami wrestlingu. Ewentualny pojedynek z Saletą, wyklucza starcie z Bowe'em. "Na pewno Andrzej chciałby zakończyć karierę w Polsce, podziękować kibicom, po walce powiedzieć do nich kilka słów. Boksem zajmuje się od 30 lat, to jest to, co najlepiej potrafi, z czym jest kojarzony. Jakoś jestem spokojna, że jeżeli pojedynek z Saletą się odbędzie, to nie zakończy się czymś złym. Oni od dawna nie walczyli, nie powinni zrobić sobie krzywdy" - mówi w rozmowie z portalem Ringpolska.pl żona Gołoty.  / Fot. Mariusz Michalak

Czytaj także: Włodarczyk vs Palacios. Diablo pozostał mistrzem świata

"Na zakończenie kariery pojedynek z Andrzejem byłby idealny. Ostatnia walka Gołoty z Adamkiem... Na jego miejscu nie chciałbym kończyć z boksem w taki sposób." - komentuje Saleta. Jak zaznacza walka Andrzeja w wrestlingu byłaby jakimś totalnym nieporozumieniem. Do tej pory nie pojawiła się informacja o odwołania walki.

Zdaniem Salety, jego pojedynek z Gołotą, byłby bardziej wydarzeniem socjologicznym niż sportowym, gdzie wynik byłby rzeczą drugorzędną. "Ani wygrana, ani przegrana nic nie zmieni, nic nam nie da." - podsumowuje Saleta.

Pięściarze mieliby skrzyżować rękawice w listopadzie we Wrocławiu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.