Facebook Google+ Twitter

Gombrowiczowskie Grand Prix jedzie z Radomia do Budapesztu

W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zakończył się w sobotę, 25 października 2014 roku, XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Grand Prix, nagrodę Prezydenta Miasta Radomia, zdobył teatr Nemzeti Színház z Budapesztu.

Scena z nagrodzonej Grand Prix Operetki w wykonaniu artystów Nemzeti Színház z Budapesztu. / Fot. materiał promocyjnyNagrodzono spektakl węgierskiego Teatru Narodowego zatytułowany "Operetka" wyreżyserowany przez Andrzeja Bubienia. Jury festiwalu, w którym w tym roku zasiadali: Bożena Sawicka, Jarosław Fedoryszyn, Paweł Miśkiewicz (przewodniczący), Domonkos Márk Kis oraz Anna Kulpa (sekretarz) obejrzało w sumie dziewięć spektakli konkursowych i oprócz Grand Prix przyznało także inne nagrody.

Nagrodę zespołową w wysokości 8 000 zł otrzymał zespół Teatru IMKA z Warszawy również za spektakl "Operetka", tyle że w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Nagrodę w wysokości 4 000 złotych przyznano Mai Kleszcz i Wojciechowi Krzakowi za oprawę wokalno - muzyczną spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" z Teatru im. S. Jaracza w Łodzi w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Scena z przedstawienia Przenikanie w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. / Fot. materiał Teatru Powszechnego w RadomiuDwie równorzędne nagrody aktorskie w wysokości 2 000 zł każda jury przyznało Włodzimierzowi Mancewiczowi za rolę Emeryta w spektaklu "Przenikanie" z Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu (reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz) i Vincentowi Aubertowi za rolę Witolda w spektaklu "Przekątna Szalonego. Spotkanie z Filidorem" wyreżyserowanym przez Ewę Kraskę w realizacji Compagnie ITEK z Reims.

Nagrodą w wysokości 2 000 zł uhonorowano Chloé Bégou za twórczą próbę wejścia w świat wyobraźni Witolda Gombrowicza w spektaklu "Bakakaj - niedojrzałe oratorium" La Compagnie Bakakai z Lyonu. Wyróżnienie w wysokości 2 000 zł otrzymał zespół aktorski spektaklu dyplomowego "Ślub" zrealizowany przez Waldemara Zawodzińskiego w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jury wyróżniło także debiut aktorski Andrzeja Surowca w spektaklu "Przenikanie" Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.