Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29171 miejsce

"Gomorra" - prawdziwy obraz południowych Włoch

Bestsellerowa powieść Roberto Saviano dotarła do Polski. Autor odsłania w niej wiele tajemnic na temat jednej z najgroźniejszych organizacji przestępczych świata. Jednocześnie ukazuje prawdziwe oblicze południowej Italii.

Nieprawdopodobne! To pierwszy i chyba najbardziej wymowny komentarz jaki nasuwa się na myśl po lekturze dzieła Roberto Saviano. Książka po swoim włoskim debiucie w 2006 roku od razu stała się bestsellerem. Wydana w 43 krajach świata i sprzedana w ponad dwumilionowym nakładzie jest chyba najbardziej docenionym i zauważonym świadectwem na istnienie owianej już niejedną legendą "mafii".

Gomorra, czyli podróż po imperium kamorry

okładka książki / Fot. Spółdzielnia Wydawnicza CzytelnikWielogatunkowa praca włoskiego pisarza, która łączy w sobie elementy reportażu, eseju, relacji, sprawozdania, komentarzu, a czasami nawet felietonu w bardzo interesujący sposób ukazuje nam realia, jakie panują na południowych terenach Italii. Sycylia, Kampania, Kalabria, Apulia, to tylko niektóre regiony, które według autora są kolebką włoskiej i światowej przestępczości. Cosa nostra, n'drangheta, kamorra czy sacra corona unita, to zwyczajowe nazwy organizacji, które swoje legalne i nielegalne interesy prowadzą na całym świecie.

Autor opisuje nowe mechanizmy działania neapolitańskiej kamorry, która w ostatnich latach niepostrzeżenie oplotła swymi mackami praktycznie cały świat. Stara się bardzo dokładnie przedstawić najdrobniejsze fakty, w tym celu niejednokrotnie przeprowadzając zawodową analizę socjologiczną tamtejszych terenów. Ukazuje wielkie finansowe imperium, które powstało na międzynarodowym hazardzie, handlu bronią, ludźmi i narkotykami, na agresywnej, nielegalnej konkurencji, na szantażach, prostytucji, korupcji i morderstwach.

Zauważa, że przemoc to jedno, a zmysł do interesów to drugie. Uświadamia, jak wykorzystując swoją pozycję, kamorra zamienia w złoto każdy biznes jakiego się dotknęła: budownictwo, turystyka, nieruchomości, utylizacja śmieci, tekstylia, media, rozrywka, transport...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Uuuu,dav vero?,di questo che lo so la mafia sta funzionando bene li dove é troppo trnquillo hehehe,e in Napoli un bordello c'é,a tak po skrocie i po naszemu?.Mafia jest najpotezniejsza tam gdzier jest prawie ze nienaturalnie spokojnie,a takim miejscem jest zapewne moja ukochana Sycylia,w Neapolu natomiast kompletny chaos,strzelaniny i wogole smarkateria sie tam zaczyna w gangsterow bawic i dodatkowo cala masa heroiny wala sie po ulicach a na to mafia nie pozwala sobie u siebie,hehe pozdrawiam specjalistow hahaha.Siciliano

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo podobała mi się recenzja, chętnie przeczytam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja właśnie jestem w trakcie czytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2009 18:16

za tydzień zapraszam na recenzję z filmu :) a książkę też muszę przeczytać !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.