Facebook Google+ Twitter

Google a spamerzy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-13 17:17

O tym jak buduje się pozycję stron w internecie krążą już legendy. Obecnie w wyszukiwarce Google prym wiodą strony, do których linki rozsiane są po tysiącach małowartościowych stron. Czy tak być powinno?

Jak informuje serwis www.komputerswiat.pl. Problem jest duży i dotyka użytkowników na całym świecie. Firma Google, amerykański gigant na rynku usług informatycznych, zmaga się ze spamerami odkąd się pojawili, niestety efektów pracy próżno szukać.

Algorytm, który został stworzony przez mądre głowy z Mountain View, każdego dnia przelicza góry danych, indeksując strony i decydując o pozycji witryn w wyszukiwarce, dzięki czemu znajdujemy w internecie to co chcemy lub to co zaproponuje nam Google. I to właśnie ta druga opcja jest celem akcji pozycjonerów, którzy bezwzględnie wykorzystują luki w niedoskonałości systemu.

Niby wszystko w porządku, ale czy na pewno…? Jeżeli usługa jest niedoskonała, to należy ją poprawić, a że najlepiej produkt weryfikuje klient, tak i w tym przypadku spamerzy swoją działalnością obnażyli słabość systemu. Niestety to za mało. Nadal w Internecie można trafić na strony, które swoją zawartością nie zasługują na miano pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania organicznego. Czy tak być powinno…?Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.