Facebook Google+ Twitter

Google Buzz - konkurencja dla Facebooka?

Google ogłosiło swój najnowszy produkt: Google Buzz.

 / Fot. ScreenW ciągu najbliższych dni posiadacze kont Gmail uzyskają dostęp do nowej funkcjonalności. Kalifornijski gigant ogłosił dziś uruchomienie Google Buzz, serwisu społecznościowego zintegrowanego z kontem pocztowym.

Głównym konkurentem dla Google Buzz jest oczywiście Facebook. Nowy produkt również będzie bazował na integracji pomiędzy użytkownikami, opartej na informowaniu o aktualnie wykonywanych czynnościach, możliwości dodawania, oglądania a także komentowania zdjęć, filmów wideo bądź statusów obserwowanych użytkowników. Wszystko ma się odbywać w czasie rzeczywistym. Kolejną funkcją będzie możliwość polecenia innemu użytkownikowi np. zdjęcia czy filmiku.

Integracja z kontem Gmail pozwoli na odbieranie powiadomień bezpośrednio przez pocztę. Dodatkową atrakcją będzie możliwość współpracowania z popularnymi serwisami takimi jak Picasa czy Twitter.

Google Buzz będzie dostępny również w wersji na telefon komórkowy. Funkcja "Nearby" pozwoli na odbieranie powiadomień od osób znajdujących się w pobliżu danego użytkownika Buzza.

Czy nowy produkt kalifornijskiej korporacji ma szansę zagrozić pozycji Facebooka? Póki co wydaje się to mało prawdopodobne. Niewątpliwie wartym odnotowania jest fakt, że mamy do czynienia z największą chyba w historii firmy próbą uspołecznienia produktów Google. Wprawdzie w rękach korporacji jest serwis społecznościowy Orkut.com, ale jego popularność ogranicza się głównie do Brazylii i Indii. Być może wygoda wynikająca z integracji nowego produktu z popularną pocztą zrobi swoje i Google Buzz zagości na stałe w codziennym życiu internauty.

Czytaj również:
googleblog.blogspot.com/
google.com/buzz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

I to wszystko na jednego człowieka? ;)
Użytkownik X nie opublikował jeszcze żadnego... buzza

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.02.2010 12:15

Google Buzz to bardzo fajny dodatek komunikacyjny. Czy lepszy niż Wave? Przede wszystkim prostszy, zintegrowany z Gmail'em i nie wymagający wysłania prośby o rejestrację. Uważam, że jest to przede wszystkim konkurencja dla Twitter'a. Gmail, razem z kontem Google i aplikacjami dostępnymi w tzw. "górnym pasku" oferuje coraz więcej. W tej firmie podoba mi się przede wszystkich funkcjonalność rozwiązań, ich przydatność, bez fruwających i świecących banerów. Robię to, co potrzebuję i idę na rower. Może to tylko ja, ale mam wrażenie, że Google, przynajmniej do tej pory, nie starało się zatrzymać mnie za wszelką cenę przed monitorem. Natomiast Buzz, podkreślam wyłącznie wg. mnie, jest jedynie odpowiedzią na popularne "140-stki" i na pewno nie powstawał latami Panie Tomku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.02.2010 09:06

Google, by odnieść w tej branży sukces, musi nakłonić 99% wszystkich GMailowiczów do swojego produktu (przynajmniej). Buzz to dziecko, na którego narodziny, czekaliśmy wiele lat. Korporacja nie da w tej branży za wygraną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

portale społecznościowe są jak dobre kluby. moda na nie się pojawia i znika kiedy jest na nich najwięcej ludzi. przychodzi czas na nowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maaaaam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano zawrót. Wave nie chwycił, Buzzowi wróżę trochę większą popularność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw było Grono, w miedzy czasie Fotka. Przyszedł czas na Naszą-klasę, by to Facebook zrobił się zazdrosny. Jednak to Google postawi kropkę nad "i".

Społecznościowy zawrót głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.