Facebook Google+ Twitter

Google Buzz ma poważne błędy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 19:24

Internetowy gigant Google przyznał, że w jego nowym serwisie społecznościowym Buzz są poważne błędy. W rozmowie z BBC jeden z szefów projektu ujawnił, że system może zagrażać prywatności użytkowników.

System Buzz ruszył tydzień temu. Serwis jest zintegrowany z pocztą elektroniczną Google'a, czyli popularnym Gmailem, użytkownicy nowego programu mogą pisać posty czy wymieniać się plikami mutlimedialnymi.

Internauci skarżą się jednak na brak odpowiednich zabezpieczeń; Buzz sporządza bowiem automatycznie listę ludzi, do których dany użytkownik najczęściej pisze e-maile, a potem upublicznia ją. Zdaniem analityków, jest to poważne naruszenie prywatności. Szczególnie narażeni są na przykład opozycjoniści w takich krajach jak Iran czy Chiny.

W wywiadzie dla BBC menadżer produktu, Todd Jackson, przyznał, że program Buzz był sprawdzany tylko wewnętrz firmy i nie przeszedł tradycyjnych testów bezpieczeństwa. Google powołał już specjalny sztab kryzysowy, który ma zdecydować w jaki sposób najszybciej pozbyć się błędów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.