Facebook Google+ Twitter

Google Buzz zostanie zamknięty. Usługę pożegnamy bez żalu

Google postanowiło zamknąć kilka nieudanych projektów. Najbardziej znanym z nich jest usługa Buzz.

 / Fot. Google BuzzGoogle Buzz jest rozszerzeniem poczty Gmail. Pełni funkcję mikroblogu, który jednak, po pierwsze nie zdobył popularności, a po drugie sprawił problemy koncernowi z Mountain View.

Chodziło oczywiście o ochronę prywatności. Do amerykańskiej Federal Trade Commision, bardzo szybko po uruchomieniu usługi trafiła skarga, w której podnoszono zarzut, że kilkaset milionów użytkowników Gmaila ma ja włączoną domyślnie, bardzo często nie wiedząc o tym. Google przeprosiło i zmieniło zasady. Ugoda z Eletronic Privacy Information Centre w tej sprawie kosztowała koncern ponad 8 milionów dolarów.

Usługa musiała zostać pogrzebana z prostego powodu, pojawił się Google+. Poza tym, ironizując Google Buzz, miał zbyt słaby buzz, a jeżeli już ten ostatni się wzmacniał był raczej negatywny.

Oprócz wspomnianej usługi koncern rezygnuje również z Code Search, czyli wyszukiwarki kodu w otwartych licencjach, funkcji społecznościowych w iGoogle oraz Google Labs.

Wiele wskazuje na to, że Google chce skupić się na istotnych projektach, by uniknąć rozdrobnienia. Google+ ma być jedyną "społecznościówką" koncernu, co zresztą jest zrozumiałe. Podobny ruch poczyniono wcześniej z aplikacją Photovine, która miała być odpowiedzią na Instagram. W tym przypadku również społeczność odgrywała kluczową rolę, ale jej dywersyfikacja nie miała najmniejszego sensu - istnieje przecież Google Picasa i możliwość pokazywania zdjęć w Google+. Projekt Photovine został więc zlikwidowany zanim zaczął działać. Jedyny problem w tym, że inwestycja, której częścią był "zabójca Instagram" kosztowała Google 200 mln dolarów, bo tyle firma zapłaciła za start-up Slide.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mateusz
  • mateusz
  • 18.10.2011 15:01

ja nigdy nie słyszałem o google buzz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Namysł
  • Paweł Namysł
  • 18.10.2011 10:45

No na siłę nic nie wolno. Dobrowolnie wszystko wolno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie żegnamy buczeniem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.