Facebook Google+ Twitter

Google Campus w Warszawie. Nowoczesne centrum dla startupów powstanie już w 2015 roku

Po rozmowach z premierem Donaldem Tuskiem, prezes wykonawczy Google, Eric Schimdt poinformował, że w Warszawie powstanie Google Campus - specjalny ośrodek poświęcony wspieraniu młodych przedsiębiorców.

 / Fot. PAP/Rafał GuzEric Schmidt przyleciał do naszego kraju nie tylko po to, aby świętować 25 - lecie wolnej Polski. Dziś (4 czerwca), w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem i omówił plan uruchomienia w Warszawie Google Campus - specjalnego centrum dla start - upów technologicznych.

W Google Campus młodzi, innowacyjni i pomysłowi ludzie, za niewielkie pieniądze będą mogli urządzić sobie biuro. Wewnątrz czekać na nich będzie sprzęt biurowy, szybki internet, a także kawiarnie - podaje PAP.

Ponadto, w Google Campus mają być organizowane spotkania z inspirującymi ludźmi, warsztaty, konferencje, a także szkolenia.

"Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce" - powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

Startup definiowany jest jako firma lub tymczasowa organizacja, poszukująca idealnego modelu biznesowego, nastawiona na szybkie wygenerowanie finansowych korzyści. To nowo powstające przedsiębiorstwa technologiczne (np. serwisy czy aplikacje mobilne).

Na tę chwilę nie wiadomo gdzie dokładnie będzie znajdował się budynek, ani jaki będzie koszt wynajęcia takiego miejsca. Nie wiemy nawet, kto będzie jego szefem.

Google Campus istnieją do tej pory tylko w Londynie i Tel Awiwie. W Polsce ma zostać otwarty w pierwszej połowie 2015 roku. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej.

Firma Google jest obecna w Polsce od 2006 r. i posiada 3 biura (w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie), w których zatrudnia niemal 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.