Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18407 miejsce

Google chce przedłużać ludzkie życie. "Rozkodowanie ludzkiego genomu zajęło 10 lat. Dziś zajmuje godzinę" (wideo)

- Jeszcze w latach 30. nie mieliśmy antybiotyków. Ludzie chorowali umierali. Dziś chory połyka pigułkę i żyje. To jak cud - mówił Bil Maris z Alphabet - Google Ventures. Zarządzany przez niego fundusz inwestuje m.in. w firmy pracujące nad sposobami przedłużenia ludzkiego życia.

 / Fot. CC0 Public Domain - W idei dłuższego życia chodzi głównie o to, by mieć lepsze, zdrowsze życie, mieć go więcej każdego roku. I więcej lat w ciągu życia - wyjaśnia Bill Maris, dyrektor generalny komórki inwestycyjnej Alphabet - Google Ventures.

- Rozkodowanie pierwszego ludzkiego genomu zajęło 10 lat i pochłonęło 4-5 mld dolarów. Dziś maszynie, która mieści się na stole zajmuje to godzinę. Patrzymy na ten genom i widzimy, gdzie pojawiają się błędy - mówił Maris. Przypomniał też, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzkość nie dysponowała antybiotykami, tymczasem dziś mamy narzędzia pozwalające zajrzeć do funkcjonującego mózgu.

Zarządzany przez Marisa fundusz Alphabet - Google Ventures inwestuje m.in. w firmy pracujące nad sposobami przedłużenia ludzkiego życia.

Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.