Facebook Google+ Twitter

Google chce więcej. Trwają rozmowy w sprawie przejęcia Yahoo?

Wall Street Journal donosi, że Google prowadzi rozmowy z dwoma funduszami typu venture capital w sprawie pomocy w przejęciu Yahoo.

 / Fot. strona YahooWedług informatora WSJ, negocjacje są we wczesnej fazie. Yahoo to łakomy kąsek dla Google. Mimo kłopotów i niedawnej dymisji prezes koncernu Carol Bartz, spółka wciąż znajduje się na 4. miejscu w globalnym rankingu. Wyprzedza ją oczywiście Google, Facebook i YouTube. Szacuje się, że z Yahoo korzysta od 260 do 280 milionów użytkowników.

Przejęcie Yahoo nie będzie proste z dwóch powodów. Po pierwsze próbował już to uczynić Microsoft w 2008 r., oferując gigantyczną kwotę 44 mld dolarów, po drugie konsolidacja dwóch tak znaczących na rynku internetowym podmiotów, spotka się z działaniami instytucji antymonopolowych.

Kontrowersyjna prezes Yahoo została odwołana we wrześniu, co ciekawe odbyło się to przez telefon. Carol Bartz słynęła przede wszystkim z arogancji i wulgarnego języka. Choć miała być prezesem na trudne czasy, nie udało jej się skutecznie konkurować z Google. W tym kontekście ogromnie pieniądze, jakie proponował Microsoft są dziś prawdopodobnie nie do osiągnięcia dla właścicieli Yahoo. Trudno zatem oczekiwać, że Google, jeżeli doniesienia WSJ się potwierdzą, zaproponuje kwotę wyższą lub równą.

Yahoo ma potencjał, który nie jest wykorzystywany. Jednym z jego elementów jest serwis fotograficzny Flickr, który nadal jest najpopularniejszym miejscem w sieci do dzielenia się zdjęciami. Ogromna konkurencja przede wszystkim ze strony Google, które oferuje nie tylko wyszukiwarkę, system reklam, pocztę i szereg innych usług, ale także system operacyjny dla urządzeń przenośnych powoduje, że Yahoo tak naprawdę "goni za króliczkiem". Konsolidacja byłaby zatem korzystna z punktu widzenia koncernu z Mountain View i w praktyce oznaczałaby koniec czwartego gracza na rynku.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.