Facebook Google+ Twitter

Google Chrome skraca czas pracy baterii laptopów. Błąd jest znany od 4 lat

Popularna przeglądarka Google Chrome dla Windowsa ma przyczyniać się do zwiększonego zużycia baterii w laptopach. Microsoft twierdzi, że sposób w jaki program działa może skracać czas pracy akumulatora o 1/4.

 / Fot. GooglePowodem takiego stanu rzeczy ma być tzw. "system tick click". Chodzi o czas, w którym procesor jest uśpiony i nie wykonuje żadnych zadań, dzięki czemu oszczędza energię. Interwał domyślnie ustawiony jest na 15,625 milisekundy. Oznacza to, że procesor będzie wykonywał zadania 64 razy w ciągu minuty - informuje Forbes. Przeglądarka Google Chrome działa inaczej. Powoduje, że interwał wynosi 1 milisekundę. Jak łatwo przeliczyć procesor będzie wykonywał zadania 1000 razy.

Microsoft twierdzi, że z powyższych powodów czas pracy baterii w laptopie spada o 25 proc. Analogiczny błąd nie występuje w Firefoksie czy Internet Explorerze. Najciekawsze w całej sprawie jest to, że problem był znany Google od 2010 r. Wiele wskazuje na to, że publikacja w Forbesie spowoduje, że Google naprawi wreszcie błąd. Póki co wiadomo, że w 36 wersji przeglądarki nadal on występuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.