Facebook Google+ Twitter

Google Chrome ulubioną przeglądarką czytelników Wiadomości24?

Ponad 840 użytkowników wzięło udział w sondzie, w której zadaliśmy pytanie "jakiej przeglądarki używasz?". 52 proc. głosów zdobył Google Chrome.

 / Fot. Rafał GdakDrugie miejsce zdobyła przeglądarka Mozilla Firefox, na którą głos oddało 33 proc. czytelników. Na trzecim miejscu plasuje się Opera z 8 proc. Tylko 6 proc. głosujących przyznało się do używania którejś z wersji Internet Explorer. Pytanie zadaliśmy w sondzie zamieszczonej w artykule na temat bezpieczeństwa przeglądarki Google.

Jak powyższe wyniki mają się do oficjalnych badań popularności przeglądarek? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Według rankingów  / Fot. GoogleGemius w grudniu w polskiej sieci króluje niepodzielnie Firefox, którego używa 45,55 proc. internautów. Drugie miejsce zajmuje Internet Explorer (24,22 proc.), a zaraz za nim znajduje się Chrome (18,8 proc.)

Globalnie sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie i według statcounter.com palmę pierwszeństwa dzierży produkt Microsoftu (40,63 proc.) W listopadzie zaś po raz pierwszy Chrome wyprzedził Firefoksa. Różnica, która dzieli obie przeglądarki stanowi ułamek procenta - przeglądarka Google ma 25,69 proc. udziału w rynku, a Firefox 25,23 proc.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Radosnych świąt i oraz szczęśliwego nowego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.12.2011 07:49

Pod Mozilla Firefox istnieje boska aplikacja Adblock Plus, pozwalająca bez całego śmietnika reklam oglądać stronę w24. :)
Zastanawia mnie jak można tolerować ten bałagan, jaka trzeba mieć cierpliwość, aby przebrnąć przez nachalne reklamy do treści. Adblock Plsu załatwia to za nas.

Więc tylko Mozilla Firefox !!! :D Narzędzie googla ma nam ''pomóc'' w oglądaniu bloków reklamowych, taka to jest różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.12.2011 19:16

nie zamula, ale się zawiesza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Google Chrum Chrum przynajmniej nie zamula na netbookach :) jednak prawda, że można nawet 100 kart otworzyć i nie spowolni pracy ;D
PS. Ale dlaczego nie dodana była przeglądarka Netscape xd Przecie ona taka popularna :D (joke)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało kto chce jechać na Safari:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 19.12.2011 15:26

tylko 8% myślących

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.