Facebook Google+ Twitter

Google chwali się mapami po polsku

W hotelu Hyatt w Warszawie, rozpoczęła się w środę po godz. 11 konferencja internetowego giganta, czyli Googla. Światowy lider, nie tylko w wyszukiwaniu informacji, poświęcił ją nowym usługom związanym z mapami.

Polski oddział Googla chwalił się uruchomieniem map po polsku (maps.google.pl), które są nie tylko wyszukiwarkami podstawowych informacji (obiekty na mapie, numery telefonów do firm), ale także olbrzymią bazą danych jakie zechce dana firma umieścić. Filozofia Googla sprowadza się bowiem do udostępniania rozbudowanych mechanizmów, które pozwalają internaucie nie tylko znaleźć, ale i umieścić informacje, np. o swojej firmie.
 / Fot. maps.google.pl
Jak bowiem podkreślali organizatorzy większość informacji, jakie można znaleźć na mapach pochodzi obecnie od partnerów Googla, ale idea sprowadza się do tego, by umieszczali tam informacje internauci - user generation content.

- Google map po polsku są nie tylko dla Polaków, tego produktu będzie przecież używał internauta, który skorzysta z tego zanim przyjedzie do Polski np. na Euro 2012 - podkreślał Artur Waliszewski.

Inne funkcjonalności dostępne dzięki mechanizmom map to m.in. zdjęcia z serwisu Panoramio, Nestoria - wyszukiwanie lokali na sprzedaż i do wynajęcia. Centrum firm lokalnych - to kolejne narzędzie tym razem oferowane małym i średnim firmom, dzięki którym mogą się one rozreklamować. Rafał Agieszczak z Fotki.pl opowiadał o tym jak z mechanizmu map korzysta jeden z największych serwisów społecznościowych w polskim internecie.

Aplikacja (mapy po polsku) dostępna jest też w wersji mobilnej, czyli na komórki. Google maps ma formę otwartą - możliwość rozbudowania API.

Do 12 czerwca trwa konkurs na najciekawszą mapę użytkownika stworzoną na platformie Googla. Zgłoszenia na stronie http://mapy.google.pl/konkurs.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus dla Google'a :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy beda mapy satelitarne mojej okolicy, bo potrzebuje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.