Facebook Google+ Twitter

Google czeka na Twój głos. Chce wydać 10 mln dolarów

Jak przypomina Google na swym oficjalnym blogu, można jeszcze oddać głos w konkursie na najlepsze projekty ulepszenia świata. Najciekawsze pomysły internetowy gigant chce wesprzeć kwotą 10 milionów dolarów.

 / Fot. Google15o tysięcy nadesłanych pomysłów ze 170 krajów po długim przesiewaniu (w tę gigantyczną robotę firma zaangażowała 3 tysiące swych pracowników), zostało pogrupowane w 16 ogólnych koncepcji.

- Postanowiliśmy zmienić oryginalny plan i nie publikować pojedynczych pomysłów. Podzieliliśmy więc wszystkie sugestie na 16 oddzielnych kategorii, według problemów, które proponowały rozwiązać - tłumaczy Andy Berndt, dyrektor zarządzający Google Creative Lab. I na te grupy zagadnień można jeszcze - do 8 października - oddać swój głos.

Co to za kategorie? Od starań o bardziej transparentne rządy, przez bardziej efektywne technologie usuwania min lądowych, innowacje w polityce transportowej, po tworzenie serwisów informacyjnych i zamieszczanie w internecie większej liczby podręczników i materiałów do nauki.

Wyniki głosowania projektu "Projektu 10 do 100", (w plebiscycie tym można wziąć udział, klikając podany wyżej link do strony), trafią do grupy specjalistów. Będa mieli za zadanie wyłonienie pięciu najlepszych pomysłów z wybranej kategorii. Pieniądze od Google posłużą do opłacenia organizacji, instytucji bądź osób, które pomysły te wdrożą w życie. Kto i co wygra?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.