Facebook Google+ Twitter

Google czyta nasze maile? Koncern odpiera zarzuty

Google zostało oskarżone o łamanie przepisów prawa dotyczących prywatności użytkowników Gmaila. Amerykański koncern odpiera zarzuty, tłumacząc że to standard w internetowej poczcie.

 / Fot. flickr.comWszystko zaczęło się od pozwu sądowego złożonego w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, który oskarżał firmę Google o łamanie przepisów prawa do prywatności. Chodziło o skanowanie wiadomości mailowych użytkowników w celu dostosowania reklam do odpowiedniej grupy odbiorców.

Google tłumaczy, że skanuje prywatną pocztę automatycznie, aby sprawdzać obecność spamu czy ewentualnych wirusów. Głównie robi to w przypadku poczty wysyłanej przez użytkowników posiadających inne konta pocztowe niż Gmail. Szacuje się, że na świecie z poczty Google korzysta ponad 400 milionów internautów.

E-mail jak list pocztowy?


Prawnicy firmy tłumaczyli, że powyższy proceder nie powinien nikogo dziwić. "Tak jak nadawca listu do kolegi z firmy nie może być zdziwiony, że list otworzył jego asystent. Tak samo wygląda sytuacja ludzi korzystających z internetowego e-maila, nie mogą oni być zaskoczeni, że komunikaty są przetwarzane jeszcze w trakcie dostawy przez dostawcę poczty elektronicznej" - przywołuje oświadczenie prawników Google The Independent

W tym miejscu pojawiają się zarzuty przeciwników polityki prowadzonej przez amerykański koncern. John Simpson, szef organizacji Consumer Watchdog, zajmującej się ochroną prywatności, porównuje wiadomości e-mail do listów pocztowych.
"Wysyłanie wiadomości e-mail jest niczym wysyłanie listów pocztą. Kiedy wysyłam list to spodziewam się, że poczta dostarczy go na podstawie adresu na kopercie. Nie oczekuję, że listonosz otworzy przesyłkę i ją przeczyta. Tak samo spodziewam się, że wiadomość e-mail ma być dostarczona na skrzynkę Gmail. Dlaczego mam oczekiwać, że jej treść zostanie przeczytana przez Google?" - cytuje pytanie retoryczne Simpsona The Independent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.