Facebook Google+ Twitter

Google dziękuje Marii Skłodowskiej-Curie w rocznicę jej narodzin

Jeżeli wejdziesz dziś na stronę Google, zauważysz zmienione logo - w taki sposób największa wyszukiwarka internetowa świata postanowiła uhonorować dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla. W poniedziałek mija 144. rocznica urodzin Polki.

 / Fot. Printscreen wyszukiwarki Google / Mateusz BrzezińskiOd jakiegoś czasu Google w symboliczny sposób dziękuje osobom, które znacząco wpłynęły na rozwój naszej cywilizacji tudzież odcisnęły piętno na historię świata. Wchodząc na stronę www.google.pl, widzieliśmy już postać Freddiego Mercurego czy Alberta Szenta-Györgyii, mogliśmy oglądać także grafikę poświęconą Stevowi Jobsowi.

Tym razem jeden z największych potentatów branży IT postanowił wyrazić wdzięczność Marii Skłodowskiej-Curie. W poniedziałek, 7 listopada 2011 r., mija 144. rocznica urodzin polskiej chemiczki. Pracownicy Google zmienili logo wyszukiwarki - każdy, kto wejdzie dziś na stronę www.google.pl, zobaczy grafikę, będącą uhonorowaniem największej polskiej chemiczki i fizyczki.

A kto następny, wg Was, powinien znaleźć się w nowym logo Google?

Maria Skłodowska urodziła się w 7 listopada 1867 roku w Warszawie. W 1881 roku, jako pierwsza kobieta w historii, zdała egzaminy wstępne na Sorbonie (uniwersytecie paryskim). Dwukrotnie została laureatką Nagrody Nobla (w 1903 i 1911 roku). Zmarła w 1934 roku w Passie, we Francji.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To jest smutne, że Polacy nie potrafią docenić należycie swoich wielkich tak za życia jak i po śmierci. Postronni to widzą nas oceniają nie pochlebnie w innych dziedzinach życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
NieAnonimowy
  • NieAnonimowy
  • 08.11.2011 15:15

"Jakiś czas temu..." nie wiem kto napisał ten artykuł, ale styczność z Google ma chyba od kilku miesięcy maximum! Nie przeczytałem nawet połowy tekstu. Jeszcze żaden artykuł w sieci mnie tak nie odrzucał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.