Facebook Google+ Twitter

Google i SpaceX wspólnie sfinansują projekt dostarczania internetu za pomocą sieci satelitów? (wideo)

Google może zainwestować miliard dolarów w firmę SpaceX. Pomysł Elona Muska, by stworzyć sieć 700 satelitów, które dostarczą internet do miejsc trudno dostępnych ma być zbieżny z planami koncernu z Mountain View.

 / Fot. By USAF (Los Angeles AFB) [Public domain], via Wikimedia CommonsGoogle jest bliski wyłożenia miliarda dolarów dla SpaceX. Cel Elona Muska i Google jest ten sam: dostarczyć internet tam, gdzie go jeszcze nie ma. Musk zamierza zbudować sieć 700 satelitów, które zapewnią dostęp do sieci dla 3 miliardów ludzi. Drugim jego zadaniem jest zwiększenie szybkości transmisji danych.

"Plany SpaceX mogą być zbieżne z planem Google, które chce dostarczyć internet w każde miejsce na Ziemi. Google już od dawna pracuje nad kwestiami związanymi z telekomunikacją, mają swoje drony i projekt Loons. Z kolei Elon Musk może dostarczyć relatywnie tanich satelitów. W pewien sposób to naturalne partnerstwo" - twierdzi Tim Farrar z TMF Associates.

Projekt SpaceX nie ma jeszcze nazwy. Wiadomo, że jego twórcy zamierzają umieścić satelity na wysokości około 750 kilometrów nad Ziemią i w ten sposób wyeliminować dotychczasowe niedoskonałości internetu satelitarnego. Dane nie będą przechodzić przez setki routerów i sieci naziemnych, ale będą przekazywane między poszczególnymi satelitami do miejsca najbliższego adresatowi.

Czytaj także: Sonda Świt dostarczyła nowe zdjęcia planety karłowatej Ceres. W marcu wejdzie na jej orbitę
Bloomberg/X-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.