Facebook Google+ Twitter

Google jak Wielki Brat

Google planuje uruchomić usługę, która pozwoli internautom uzyskać dostęp do ich osobistych komputerów z każdego miejsca na Ziemi, w którym jest dostęp do internetu. To wielkie udogodnienie, ale eksperci ostrzegają - komputerowy gigant będzie miał kontrolę nad osobistymi danymi wielu milionów ludzi.

google.com / Fot. screenGoogle Drive (GDrive), o którym mowa, w rzeczywistości zwiastuje śmierć tradycyjnych komputerów. Niepotrzebny jest już twardy dysk, laptop noszony pod pachą. Wszystkie dane potrzebne użytkownikowi mogą zostać zapisane na serwerach utrzymywanych przez firmę.

Aplikacja, według informacji portalu TG Daily, ma zostać uruchomiona w tym roku.

Według The Guardian GDrive jest logiczną konsekwencją pewnego trendu rozwijającego się w sieci. Internauci coraz częściej umieszczają i przechowują prywatne pliki w sieci (np.: zdjęcia w portalu Flickr, a dokumenty za pomocą aplikacji Google Docs). Google Drive idzie po prostu dalej, sprowadzając komputer do roli platformy ułatwiającej połączenie z internetem.

Nowy pomysł amerykańskiej firmy wzbudza wielkie emocje, a także sprzeciw wśród ekspertów branży komputerowej. - Czy to ważne, że ktoś może w każdej chwili przejrzeć zawartość Twojego komputera? Czy to ważne, że w każdej chwili Google może przekazać Twoje dane rządowi? - pyta retorycznie Peter Brown z Free Software Foundation.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) ciekawe ale ja jednak wolę trzymać swoje pliki na swoim kompiuterze albo na nośnikach pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, z tą śmiercią tradycyjnych komputerów, brakiem dysków twardych i laptopów to jest gruuuuba przesada. Bo po co mi dane na serwerze Google, skoro nie mam ich na co ściągnąć (lub inaczej - po co mi serwery Google, jak nie mam z czego wrzucać na nie plików? :P).

Z resztą, ten GDrive nie będzie żadną rewolucją. Z takich rzeczy jak strona www.rapidshare.de albo program DropBox, że nie wspomnę o aplikacjach P2P (choć to już nieco inna para kaloszy) korzystają w tej chwili miliony internautów na całym świecie, a głosów o inwigilacji jakoś nie słychać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo to pierwszy raz gdy o tym słyszę. a normalnie strach się bać. już od dawna się mówi, że google gorsze będzie od microsoftu i wychodzi na to, że to prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.