Facebook Google+ Twitter

Google+ Lokalnie - opinie o miejscach od tych, którym ufasz

Google dodał do swojego serwisu społecznościowego Google+ miejsce, zintegrowane z innymi usługami firmy, do odkrywania i dzielenia się informacjami o wszystkim tym, co jest wokół nas. Czy opinie w "społecznościówce" to dobry pomysł?

Sonda

Czy opinie o miejscach w serwisie społecznościowym to dobry pomysł?

Gdy 8 września 2011 roku Google przejął Zagat było wiadomo, że raczej do czegoś swój nowy nabytek wykorzysta. Serwis z opiniami założony w 1979 roku przez Tima i Ninę Zagat, rozwijał się całkiem prężnie. W 2005 roku posiadał opinie miejsc z 70 miast na świecie. Wyróżniał się 30-punktową skalą ocen. Wkrótce udostępniono także aplikacje mobilne.

Co powiecie na opinie o miejscach w serwisie społecznościowym? Google najwyraźniej uznał, że to może się sprawdzić!

Google+ Lokalnie


Nowa aplikacja w Google to Google Lokalnie. Czy opinie o miejscach w serwisie społecznościowym to dobry pomysł? / Fot. Google+/GoogleDziś, bez żadnego wcześniejszego uprzedzenia, pojawiła się kolejna nowość na Google+. Ale czy rzeczywiście? Nowy wygląd Google+ również zawitał w środę. Podobnie było z Google Drive - dyskiem w chmurze w wydaniu giganta z Mountain View. Więc może nie jest to takie przypadkowe? Może tak, a może nie. W każdym razie, do pasku z aplikacjami w Google+ zawitała nowa zakładka - Lokalne. W jednej aplikacji zgromadzono opinie o miejscach z okolicy użytkownika. Oczywiście można też wybrać inną, dowolną lokalizację. Miejsca są pogrupowane w kategorie - np. restauracje, kawiarnie, bary, hotele itd. Ogólne oceny są prezentowane w 30-stopniowej skali. Oprócz samych opinii, w nowej aplikacji w Google+ znajdziemy również inne przydatne dane np. adres, zdjęcia czy godziny otwarcia.

Miejsca polecane przez znajomych dla znajomych


Jak przystało na serwis społecznościowy, spory nacisk został położony na opinie znajomych. Google wyszło z założenia, że najbardziej ufamy ludziom, których znamy. W pierwszej kolejności ujrzymy więc opinie bliskich lub tych z którymi utrzymujemy kontakt - osób, które mamy w swoich kręgach w Google+.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.