Facebook Google+ Twitter

Google ma sposób na zatrzymanie pracowników w firmie

W dobie kryzysu nie tylko pracownicy boją się o swoje posady. Firmy pragną zatrzymać przy sobie swoich najlepszych specjalistów. Jak donosi "Dziennik" Google stworzył algorytm, który pomoże zapobiec odpływowi wykwalifikowanych pracowników.

Google Polska / Fot. GoogleSpecjalna formuła matematyczna, opracowana na podstawie danych z raportów o pracownikach i ich drodze awansu, ma określić czy zastanawiają się oni nad opuszczeniem pracodawcy.

Jeśli jakiś specjalista czuje, że jego możliwości nie są w pełni wykorzystywane, co może stać się powodem odejścia z pracy, system powinien to zasygnalizować zanim ta myśl pojawi się w umyśle danej osoby. Pomóc mają w tym sondaże przeprowadzane w firmie i wywiad środowiskowy. Motywem stworzenia algorytmu były decyzje o odejściu z Google kilku dyrektorów najwyższego i średniego szczebla. Firmę opuścili min. dyrektor ds. sprzedaży Tim Armstrong czy założyciel i szef działu graficznego Doug Bowman.

Formuła algorytmu jest jeszcze w fazie testów, dlatego firma Google nie chciała zdradzać więcej
szczegółów. Warto zaznaczyć, że ma to być tylko jeden z elementów całej strategii firmy, mającej na celu zatrzymanie najlepszych informatyków, inżynierów, specjalistów ds marketingu.

Źródło: Dziennik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chcąc bardziej "przywiązać" pracowników do firmy można i warto np. zainwestować w pewne korzystne dla nich i ich rodzin dodatki. Jakie? Otóż warto wprowadzić do firmy np. grupowe ubezpieczenia na życie dla pracowników i ich rodzin, abonament medyczny (dodatkowa korzyść dla firmy, to zmniejszona absencja chorobowa pracowników, skrócenie czasu niezbędnego na wykonanie badań, szybszy powrót do zdrowia), a dla cenniejszych dla firmy specjalistów i kadry warto pomyśleć o indywidualnym ubezpieczeniu na życie w kwocie zależnej od zajmowanej pozycji. A może dofinansowanie przyszłych emerytur (IKE), co może być korzystne nie tylko dla pracownika, ale i dla firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.